بین الملل

کره شمالی بزرگترین رژه نظامی خود را با نمایش موشک‌ های بالستیک جدید برگزار کرد

کره شمالی موشک‌های بالستیک توسعه یافته خود را که برای پرتاب از روی زیر دریایی‌ها طراحی شده و سایر جنگ افزارهای نظامی را در یک رژه به نمایش گذاشت.

کره شمالی موشک‌ های بالستیک توسعه یافته خود را که برای پرتاب از روی زیر دریایی‌ها طراحی شده و سایر جنگ افزارهای نظامی را در یک رژه به نمایش گذاشت.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این رژه بزرگ نظامی در حالی برگزار شد که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی خواستار توسعه و گسترش برنامه‌های تسلیحات اتمی کشورش شده است.

رسانه دولتی کره شمالی گزارش کرد، کیم جونگ اون در مراسم رژه پنجشبه شب همچنین وعده داد تلاش‌های حداکثری را برای تقویت برنامه اتمی و موشکی خود انجام دهد.

خبرگزاری کی.سی.ان.ای کره شمالی امروز (جمعه) تصاویری از رهبری این کشور منتشر کرد که یک کلاه خز و یک پالتوی چرمی به تن دارد و با لبی گشاده می‌خندد در حالیکه بر روی سکوی مشرف به برگزاری رژه نظامی ایستاده و هزاران سرباز و غیرنظامی در میدان کیم ایل سونگ حضور دارند.

این آژانس خبری همچنین گزارش کرد، وقتی نیروها پیشرفته‌ترین سلاح‌های استراتژیک کشور شامل موشک‌های بالستیک مستقر بر روی زیردریایی را به نمایش در می‌آوردند، تماشاگران فریاد می‌زدند.

تصاویر منتشر شده از سوی این خبرگزاری رسمی کره شمالی نشان می‌دهد که کامیون‌هایی که موشک‌های جدید بالستیکی را حمل می‌کردند بزرگتر از کامیون‌هایی بودند که کره شمالی پیشتر از آنها استفاده می‌کرد.

کره شمالی همچنین یک نوعی از تسلیحات با سوخت جامد را نیز که برای پرتاب از روی پرتابه‌های متحرک زمینی طراحی شده، به نمایش گذاشت.

این آژانس خبری همچنین گزارش کرد، این رژه برای به نمایش گذاشته شدن سایر موشک‌هایی نیز به کار رفت که ظرفیت از بین بردن کامل دشمن به روش پیشگیرانه در خارج از خاک کره شمالی را دارا هستند.

در جریان کنگره هشت روزه حزب حاکم کره شمالی که روز سه شنبه پایان یافت، کیم جونگ اون همچنین برنامه‌هایی را برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور در بحبوحه تحریم‌های آمریکا اعلام کرد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا