بین الملل

پلوسی: ترامپ باید هر چه زودتر عزل شود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را برای تهییج حامیانش به شورش و سکوت در برابر آن‌ها مستحق برکناری دانست

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر بر لزوم عزل هر چه زودتر دونالد ترامپ از قدرت تاکید کرد.

نانسی پلوسی که دلِ خوشی از رئیس جمهور فعلی آمریکا ندارد، در نشست مجلس نمایندگان تاکید کرد او در حالیکه هوادارانش را به یورش به کنگره تشویق کرد، حال می‌گوید مسئولیتی در قبال اقدامات آن‌ها ندارد.

این مقام دموکرات تاکید کرد ترامپ هیچ اقدامی برای متوقف کردن هواداران تروریست و شورشی خود که دست به اقدامات خرابکارانه زدند، انجام نداد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بخشی از صبحت هایش با اشاره به امتناع مایک پنس از فعال سازی متمم ۲۵ قانون اساسی یادآور شد پنس می‌گوید این مکانیسم نباید وسیله مجازات یا غصب باشد بلکه باید برای موارد ناتوانی پزشکی یا روانی بکار گرفته شود.

پلوسی تاکید کرد: مجلس باید برای استیضاح دونالد ترامپ اقدام کند، زیرا کشور در “یک زمان بی سابقه در تاریخ خود” قرار دارد. ترامپ باید به دلیل حمله فتنه انگیز طرفدارانش به کنگره متهم شود.

رهبر اکثریت دموکرات‌ها در صحن مجلس نمایندگان افزود: من از همکاران جمهوری خواه خود می‌خواهم که چشمان خود را باز کنند و این رئیس جمهور را مسئول بدانند. کشور ما و آینده دموکراسی ما در معرض خطر است.

ساعاتی پیش مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب قطعنامه‌ای مبنی بر الزام معاون رئیس جمهور برای اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری ترامپ رأی مثبت داد. بنا به گزارش شبکه الجزیره، مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۲۳ رأی، استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی را برای برکناری دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا به تصویب رساند.

حمله هفته گذشته حامیان ترامپ به کنگره آمریکا، نه تنها به ماندن او در کاخ سفید کمکی نکرد، بلکه مقدمات عزل و استیضاح او را فراهم آورد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا