بین الملل

اعلام اسامی متهمان پرونده ترور فرماندهان مقاومت طی روز‌های آینده

یکی از مقام‌های سازمان الحشد الشعبی اعلام کرد اسامی ۴۰ متهم پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس طی روز‌های آینده اعلام می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از پایگاه خبری صابرین نیوز، یک مقام سازمان الحشد الشعبی از اعلام شدن اسامی متهمان پرونده ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیرو‌های قدس سپاه پاسداران ایران و ابومهدی المهندس، نائب رئیس الحشدالشعبی از سوی دستگاه قضایی این کشور خبر داد.

«مهند العقابی» مدیر رسانه‌ای سازمان الحشد الشعبی، شامگاه جمعه در این خصوص گفت: در پرونده ترور فرماندهان پیروزی بر تروریسم، ۴۰ متهم وجود دارد که برخی از آنان عراقی و آمریکایی هستند.

او با بیان اینکه دستگاه قضایی عراق در پرونده سلیمانی تحت فشار‌هایی داخلی و خارجی قرار گرفته است، گفت: با این حال دستگاه قضایی عراق عملکرد فوق العاده‌ای را برای شناسایی متهمانی داشته است که طی روز‌های آتی درباره آن‌ها خبر‌هایی منتشر خواهد شد.

این در حالی است که کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اقدامات انجام شده از سوی دولت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس و برخورد با آمریکا را «غیرجدی» توصیف کرد.

این کمیسیون اعلام کرد که دولت تنها به تشکیل کمیته‌های تحقیقی اکتفا کرده است و بار دیگر درخواست خود برای فعال سازی مجدد پرونده اخراج نیرو‌های بیگانه به ویژه نیرو‌های آمریکایی از کشور را مطرح کرد.

تروریست‌های آمریکایی در ۳ ژانویه سال گذشته سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و ابو مهدی المهندس، نائب رئیس الحشدالشعبی عراق و همراهانشان ایشان را در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد ترور کردند. این عمل تروریستی با فرمان مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انجام شد و پنتاگون مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

پارلمان عراق در اعتراض به این نقض حاکمیت آشکار نظامیان آمریکایی، طرح اخراج نیرو‌های بیگانه از سراسر کشور را تصویب کرد که دولت بغداد ملزم به اجرای آن است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا