بین الملل

تلاش ترامپ برای عدم اعلام پیروزی بایدن در ایالت میشیگان

در راستای تلاش‌های ترامپ برای جلوگیری از ورود بایدن به کاخ سفید، آسوشیتدپرس از دیدار فوق العاده ترامپ با قانونگذاران ایالت میشیگان خبر داد

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از آسوشیتد پرس، در راستای تلاش‌های ترامپ برای جلوگیری از ورود بایدن به کاخ سفید، منابع آگاه از جلسه فوق العاده ترامپ با سران قانون گذار جمهوری خواه در ایالت میشیگان خبر دادند.

بر پایه این گزارش، دو منبع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا «مایک شیرکی» رئیس جمهوری‌خواه اکثریت مجلس سنای میشیگان و نیز «لی چتفیلد» رئیس مجلس نمایندگان میشیگان را به جلسه‌ای فوق العاده در امروز، جمعه دعوت کرده است.

به نوشته این خبرگزاری، محتوای این جلسه هنوز مشخص نیست و هیچ کدام از این دو فرد دعوت شده نیز اظهار نظری در خصوص این مسأله نکرده اند؛ اما کمپین ترامپ آشکارا به دنبال القای این مسأله است که قانونگذاران ایالت‌های مختلف را به انتخاب الکتور‌هایی تشویق کند که خلاف آرای رأی دهندگان آمریکایی عمل کنند.

طبق اعلام آسوشیتد پرس، اگر ترامپ موفق شود شورای ایالتی میشیگان را راضی کند که پیروزی بایدن را تأیید نکنند، آن وقت می‌توان الکتور‌هایی در خلاف نظر رأب دهندگان آمریکایی انتخاب کرد؛ هرچند به نوشته آسوشیتدپرس این اقدامی بی سابقه و شاید غیرقانونی تلقی شود.

همچنین به نوشته این خبرگزاری، این دو مقام جمهوریخواه ایالت میشیگان گفته اند به دنبال این نیستند که پیروزی بایدن را عوض کنند.

گفتنی است روز گذشته نیز منابع خبری اعلام کردند وزارت بهداشت آمریکا گفته تا زمانی که رسما پیروزی بایدن اعلام شود، با تیم وی همکاری نخواهد کرد. «الکس ایزار» وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در سخنانی اعلام کرده بود تا زمانی که اداره خدمات عمومی GSA تصمیم بگیرد که بایدن را برنده اعلام کند، با تیم بایدن همکاری صورت نخواهند گرفت.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا