بین الملل

چند کشته و زخمی در پی حمله تروریستی با چاقو در نیس فرانسه

رسانه‌های محلی از وقوع یک حمله با چاقو در شهر «نیس» واقع در جنوب فرانسه و کشته شدن دست‌کم 3 نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ،رسانه‌های محلی از وقوع یک حمله با چاقو در شهر «نیس» واقع در جنوب فرانسه و کشته شدن دست‌کم 3 نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر خبر دادند.

در جریان ناآرامی‌های اخیر در کشور فرانسه به دنبال تشدید اسلام‌ستیزی در این کشور، امروز (پنجشنبه) رسانه‌های این کشور اروپایی از وقوع یک حمله با سلاح سرد در شهر «نیس» واقع در جنوب فرانسه خبر دادند.

وبگاه «یوروپ وان» فرانسه در خصوص این حادثه گزار ش کرد، مردی مسلح به چاقو صبح امروز (پنجشنبه) در نزدیکی کلیسای «نوتردام» شهر نیس به چندین نفر حمله کرد.

طبق این گزارش، صبح امروز در حدود ساعت ۰۹:۰۰ صبح به وقت محلی، مردی با چاقو به سمت چندین نفر حمله کرد و گزارش های اولیه از مرگ یک نفر و زخمی شدن چندین نفر دیگر حکایت دارد.

فرد ضارب توسط نیروهای امنیتی پلیس که برای متوقف کردن وی از شلیک گلوله استفاده کرده‌اند، بازداشت شده است.

با اینحال یک منبع پلس به شبکه تلویزیونی «بی اف ام تی وی» گفته است که آمار تلفات حمله از یک نفر به دو نفر افزایش یافته است و یک مرد و زن مورد حمله با چاقو قرار گرفتند.

طبق گفته این منبع چندین نفر نیز زخمی شده اند که در حال حاضر تعداد دقیق آنها مشخص نیست.

پس از آن، پلیس شهر نیس با تأیید مرگ دو نفر در این حادثه در صفحه توییتر خود نوشت: «حمله با چاقو رخ داده است. دو نفر کشته شدند. عامل مظنون این حادثه بازداشت شده است».

«جرالد دارمانین» وزیر کشور فرانسه به دنبال وقوع این حادثه در صفحه توییتر خود اعلام کرد که ریاست یک نشست بحرانی در وزارت کشور در خصوص این حادثه را برعهده گرفته است.

از طرف دیگر، «کریستین استروسی» شهردار نیس نیز در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت که تمامی شواهد حکایت از تروریستی بودن این حادثه مسلحانه دارد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا