بین الملل

طرح مشترک «کوشنر ـ آیپک» برای عبور ترامپ از اعتراضات ضدنژادپرستی

تداوم اعتراضات ضدنژادپرستی و گسترش ناامنی‌ها در آمریکا به ویژه موضوع «سیاتل» مرکز ایالت واشنگتن، روندی غیر عادی را طی می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ، تداوم اعتراضات ضدنژادپرستی و گسترش ناامنی‌ها در آمریکا به ویژه موضوع «سیاتل» مرکز ایالت واشنگتن، روندی غیر عادی را طی می‌کند.

از سویی؛ تهدیدات مکرر ترامپ از موضع قدرت و متهم کردن دیگران به ویژه دموکرات‌ها به بی‌عرضگی، ضعف و آشوب‌طلبی نیز بیشتر به بخشی از یک سناریوی پیچیده و حساب شده می‌ماند.

از سوی دیگر؛ نگاهی دقیق و موشکافانه به آنچه در قاب رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی آمریکا از اعتراضات خیابانی به تصویر کشیده می‌شود، نشان‌گر تمرکز این رسانه‌ها بر تصاویر غارت و تخریب اموال عمومی از سوی رنگین‌پوستان است.

در همین خصوص؛ اطلاعاتی که به دست «نورنیوز» رسیده از طراحی یک سلسله اقدامات هدفمند و برنامه‌ریزی شده در قالب یک سناریو از سوی ترامپ و نزدیکانش با هم‌فکری صهیونیست‌ها حکایت دارد که قرار است اعتراضات آمریکا به فرصتی برای بقای این دولت تبدیل کند.

بر اساس این اطلاعات، طرح مذکور در نشست‌های مکرر یک هفته گذشته «جرد کوشنر» داماد ترامپ و کارشناسان عملیات روانی رژیم صهیونیستی طراحی و سناریو نویسی شده است.

در همین خصوص با هماهنگی «بنیامین نتانیاهو» که بیشترین نفع را در صورت بقای ترامپ در رأس کاخ سفید خواهد برد، گروهی از عناصر کارکشته برای هدایت تظاهرات وارد آمریکا شده‌اند.

چنانچه اطلاعات مذکور به دست می‌دهد، در همین فاصله و پس از تماس تلفنی دو هفته پیش ترامپ با «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک، جلسه محرمانه‌ای با حضور ترامپ، مشاور امنیت ملی او، مدیرعامل فیسبوک، مدیرعامل توییتر، کارشناسان اسرائیلی، جرد کوشنر و برخی اعضای کمپین تبلیغاتی ترامپ تشکیل شده است.

این جلسه مصوباتی در رابطه با سناریوی ذکر شده داشته که از آن جمله می‌توان به اقدامات اخیر توییتر و فیسبوک در همراهی ظاهری و هدفمند با معترضین و مقابله تصنعی با ترامپ اشاره کرد که با هدف جلب اعتماد مردم برای پیشبرد برنامه تنظیم شده و تغییر اولویت مطالبات عمومی صورت می‌گیرد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا