بین الملل

سوریه بزرگترین مشکل در پروژه آمریکایی – اسرائیلی و سعودی است

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (چهارشنبه) نوزدهم ماه رمضان سخنرانی خود را به مناسبت شهادت مبارز بزرگ مصطفی بدر الدین معروف به "سید ذوالفقار" آغاز کرد

آرنا نیوز ::  سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (چهارشنبه) نوزدهم ماه رمضان سخنرانی خود را به مناسبت شهادت مبارز بزرگ مصطفی بدر الدین معروف به “سید ذوالفقار” آغاز کرد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ،دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدا ضمن تبریک روز جهانی پرستار آنها را شایسته احترام و تقدیر دانست زیراکه در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند. تلاش در میدان مقابله با کرونا به یقین، دانش و پایداری کادر پزشکی و درمان و ایستادن آنها در خطوط مقدم در این رویارویی بستگی دارد.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

سید حسن نصرالله در ادامه ضمن اشاره به سالگرد شهادت مصطفی بدرالدین، مبارز و رهبر جهادی تاکید کرد: من قبلا از ویژگی‌های شخصیتی او صحبت کرده‌ام آنچه امروز می‌خواهم در سالگرد شهادتش اضافه کنم این است که ما در مواضع رهبری و جهانی به او نیاز داریم مصطفی دائما روحیه‌ای قوی و بالایی داشت و همین مساله باعث همبستگی، پایداری، ثبات و توان فکر کردن و تصمیم گیری و ادامه جنبش می‌شود. زمانی که روحیه انسان ضعیف باشد و در برابر هر حادثه‌ یا خطری بلغزد این فروپاشی منجر به فروپاشی در اداره و رهبری می‌شود که پیامدهای خطرناکی دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان به این مناسبت بار دیگر به خانواده و دوستان مصطفی بدرالدین تبریک و تسلیت گفت و ادامه داد: برگزاری سالگرد شهدا به منزله گرامی داشتن جهاد آنها، تقدیر و احترام به فداکاری‌هایشان است، سیرت آنها، فداکاری‌ها و ویژگی‌هایشان الهام بخش است. البته طبیعتا در چنین مناسبت‌هایی مراسم‌هایی جمعی برگزار می‌کنیم اما امروز به دلیل وجود کرونا نمی‌توان در یک جا جمع شد.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به مساله سوریه پرداخت و گفت:‌ سید بدرالدین نماینده ما در نبردی در سوریه بود و در کنار ارتش سوریه و برادران ایرانی و دیگر گروه‌های مقاومت مبارزه کرد. مصطفی بدرالدین فرمانده ما در نبردهای سوریه بود که روزهای آخر عمر خود را هم در فعالیت جهادی در این کشور سپری کرد. سید بدرالدین در درگیری‌های سوریه شانه به شانه شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان یادآور شد: مشکل در سوریه در خصوص طرح آمریکایی – سعودی این است که این کشور خارج از سلطه جویی آمریکایی – اسرائیلی است. مشکل آنها با سوریه مشکل شخصی نیست. اگر که بشار اسد بپذیرد هویت و جایگاهش را تغییر بدهد آنها مانعی ندارند اسد رئیس‌جمهوری سوریه بماند. سوریه بزرگترین مشکل در پروژه آمریکایی – اسرائیلی و سعودی با هدف تحمیل تسلط بر منطقه است. سوریه تنها در نبردی علیه خود پیروز نشده بلکه در جنگی تمام عیار علیه خود پیروز شده و همچنان نیز برخی نبردها را دارد. رهبری و ارتش سوریه و بخش اعظم ملت این کشور در جنگ پیروز شدند و برخی نبردهای باقی مانده تنها به پایداری نیاز دارند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: سوریه از تقسیم و طرح توطئه‌آمیز پیروز شد که مبالغ هنگفت، انواع سلاح‌ها و ده‌ها هزار فرد مسلح برای آن گسیل شدند. سوریه توانست به لطف پایداری رهبری، ملت و ارتشش در جنگ پیروز شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه مساله سوریه تاکید کرد، سوریه تاکنون از نبرد سیاسی به رغم جنگ روانیی و محاصره پیروز شده و کسانی که ایران، سوریه، ونزوئلا، غزه و یمن را محاصره می‌کنند، خودشان با پیامدهای ویروس کرونا درگیر هستند. مساله تحریم و محاصره سوریه به پایداری ملت و رهبری سوریه دارد و آنچه امیدوارکننده‌تر است این است که سوریه پتانسیل‌های انسانی عظیم و منابع طبیعی دارد.

به گفته سید حسن نصرالله، ایران، حزب‌الله لبنان و گروه‌های مقاومت آمدند و در سوریه جنگیدند اما ایران وارد هیچ درگیری برای افزایش نفوذ با هیچ کس نمی‌شود و هیچ مشکلی با روسیه نداشته و هیچ طمعی هم در سوریه ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ما طی امسال و بیش از هر سال دیگری شاهد شانه خالی کردن نظام عربی از فلسطین و مساله فلسطین هستیم.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا