بین الملل

واکنش چین به لایحه تحریمی آمریکا

آرنا نیوز :: سخنگوی وزارت خارجه چین به لایحه قانونگذاران آمریکایی برای اعمال تحریم‌ها علیه چین بر سر شیوع کووید-۱۹ اعتراض کرد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ، چندین سناتور آمریکایی در روزهای گذشته از ارائه لایحه‌ای به کنگره خبر دادند که اجازه می‌دهد دونالد ترامپ تحریم هایی را علیه چین اعمال کند و این در صورتی است که پکن همکاری نکرده و تمام اتفاقاتی که به شیوع ویروس کرونا منجر شد، اعلام نکند.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز، چهارشنبه گفت: این لایحه که از سوی چندین سناتور مطرح شده، به طور کلی حقایق را نادیده می‌گیرد. آن‌ها می‌خواهند تحقیقات را با فرض گناه آغاز کنند تا مسؤولیت خود در مورد ناکامی در مبارزه با این همه گیری را به گردن چین بیندازند. ممکن نیست. ما اعتراض قاطع خود را ابراز می‌کنیم.

لیندسی گراهام از جمله سناتورهای جمهوری خواه معترض است. او که متحد نزدیک دونالد ترامپ به شمار می‌رود، می‌گوید متقاعد شده است که اگر به خاطر “فریبکاری” حزب حاکم کمونیست چین نبود، کروناویروس به خاک آمریکا، جایی که تاکنون بیش از ۸۰ هزار کشته بر جای گذاشته، نمی‌رسید.

برخی از اعضای دولت ترامپ از جمله شخص رئیس جمهوری آمریکا و تعدادی از رسانه‌های آمریکایی، مرتبا چین را عامل شیوع کرونا به تصویر می‌کشند و از عملکرد ضعیف آن در این بحران انتقاد می‌کنند. سناتورهایی که لایحه پاسخگو کردن چین بابت شیوع کووید-۱۹ را ارائه دادند، بارها چین را به پنهان کردن داده‌ها و حتی ساخت این ویروس متهم کرده‌اند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا