بین الملل

سازمان بهداشت جهانی: آمریکا درباره منشأ کرونا مدرک دارد ارائه دهد

مدیر فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: ما مدرک مبتنی بر داده‌ای از سوی دولت آمریکا درباره منشأ ادعا شده ویروس کرونا نداریم

آرنا نیوز ::مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، اظهارات مطرح شده وزیر امور خارجه آمریکا درباره این که منشأ ویروس کرونا آزمایشگاهی در چین بوده، یک گمانه‌زنی است.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پیش‌تر گفته بود، «مدارک مهمی» وجود دارد که نشان می‌دهد منشأ ویروس کرونا آزمایشگاهی در شهر ووهان چین است. با این حال،‌ رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در اظهارات متناقض خود، نتیجه‌گیری‌ جامعه اطلاعاتی کشورش را مبنی بر این که این ویروس ساخته دست بشر نیست، رد نکرده بود.

مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: ما مدرک مبتنی بر داده‌ای از سوی دولت آمریکا درباره منشأ ادعا شده ویروس کرونا نداریم.

این متخصص سازمان بهداشت جهانی در ادامه خاطرنشان کرد: بنا بر این از نظر ما، این ادعا همچنان در حد یک گمانه‌زنی است.

وی تصریح کرد، سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک سازمان مدرک‌محور مشتاق است که هر گونه اطلاعاتی را درباره منشأ ویروس کرونا دریافت کند زیرا این اطلاعات در راستای کنترل بیماری از اهمیت خاصی برخوردار است.

رایان اضافه کرد: از این رو چنانچه داده و مدرکی در دسترس باشد، دولت آمریکا باید تصمیم بگیرد که آن را به اشتراک بگذارد و چه زمانی این کار را انجام دهد. دانشمندان و محققان در مشاوره‌هایی که به سازمان بهداشت جهانی ارائه داده‌اند، می‌گویند بررسی‌های آنها نشان می‌دهد که ویروس کرونا دارای منشأ طبیعی است.

مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی بهداشت اظهار کرد: دانش، و نه سیاست باید در رأس مراودات با دانشمندان چینی در مورد کرونا باشد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا