بین الملل

عربستان تعلیق اقامه نماز در حرمین شریفین را تمدید کرد

دولت عربستان تعلیق اقامه نمازهای پنجگانه و نماز تراویح در حرم شریف مکه مکه و در مسجد النبی در مدینه منوره را در طول ماه مبارک رمضان تمدید کرد

به گزارش آرنا ،  دولت عربستان تعلیق اقامه نمازهای پنجگانه و نماز تراویح در حرم شریف مکه مکه و در مسجد النبی در مدینه منوره را در طول ماه مبارک رمضان تمدید کرد.

مقامات عربستان از ادامه تعلیق اقامه نمازهای پنج گانه و نماز تراویح در حرمین شریفین در مکه مکرمه و مدینه منوره در طول ماه مبارک رمضان به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

ریاست امور حرمین شریفین در عربستان از طریق حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد: «مقامات عربستان در راستای تدابیر پیشگیرانه، اعتکاف در مسجد الحرام در مکه مکرمه و مسجد نبوی در مدینه منوره را در طول ماه مبارک رمضان امسال به حال تعلیق درآورده است».

«عبدالرحمن السدیس» رئیس کل ریاست امور حرمین شریفین گفت که «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد او اوضاع در مسجد الحرام و مسجد النبی را پیگیری کرده و بر تدابیر پیشگیرانه در آنجا نظارت دارند.

او افزود: «این تصمیم مشتمل بر ادامه تعلیق حضور نمازگزاران برای نمازهای پنجگانه و نماز تراویح در ماه مبارک رمضان است که به منظور حفظ سلامت زائران بر اساس توصیه‌های مراجع ذیصلاح انجام می‌شود».

دولت سعودی از یکم فروردین ماه گذشته در راستای اجرای طرح پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، حضور نمازگزاران در حرمین شریفین در مکه و مدینه را به حالت تعلیق درآورده است و این علاوه بر بسته شدن همه مساجد در عربستان است.

عربستان تا روز دوشنبه تعداد 10 هزار و 484 مورد مبتلا به کرونا را ثبت کرده و گفته از این میان 103 نفر جان باختند


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا