بین الملل

ابتلای ۹۹ نفر دیگر در چین به کرونا

مقامات بهداشتی چین در عین حال اعلام کردند که آمار جان باختگان این کشور بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته به صفر رسیده است اما این کمیسیون از شناسایی ۶۳ ناقل خاموش خبر داده است

به گزارش آرنا ، علیرغم تلاش چین برای کنترل شیوع ویروس کرونا و موفقیت نسبی این کشور در مهار این بیماری، کمیسیون ملی چین روز یکشنبه اعلام کرد در شبانه روز گذشته ۹۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است که ۹۷ تن آن وارداتی بوده است.

مقامات بهداشتی چین روز یکشنبه اعلام کردند از میان ۹۷ مورد وارداتی ۷۲ مورد آن از طریق روسیه وارد چین شده اند از این تعداد ۵۱ تن از طریق شانگهای و ۲۱ تن هم از طریق استان هیلونگجیانگ در شمال شرقی چین وارد این کشور شده اند گزارش می افزاید هر دو گروه اتباع چینی بودند که از طریق روسیه وارد چین شدند.

مقامات بهداشتی چین در عین حال اعلام کردند که آمار جان باختگان این کشور بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته به صفر رسیده است اما این کمیسیون از شناسایی ۶۳ ناقل خاموش خبر داده است.

گزارش می افزاید شمارکل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا کنون ۸۲ هزار و ۵۲ تن، شمار جان باحتگان به سه هزار و ۳۳۹ تن و شمار ناقلان خاموش هم به یک هزار و ۸۶ تن رسیده است.

مقامات بهداشتی چین همچنین اعلام کردند با بهبودی ۵۰ بیمار دیگر در چین، شمار افراد بهبود یافته به ۷۷ هزار و ۵۷۵ تن افزایش یافته است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز یکشنبه در سراسر جهان به یک میلیون و ۷۸۰ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۱۰۸ هزار و ۸۲۸ تن گزارش شده است در حالی که ۴۰۴ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا