برگزیده هابین الملل

پامپئو در قزاقستان: نسبت به چین و روسیه هوشیار باشید

وزیر امور خارجه آمریکا در سفرش به قزاقستان از مقامهای این کشور خواست نسبت به نفوذ و سرمایه‌گذاری از جانب روسیه و چین هوشیار باشند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز (یکشنبه) در جریان سفرش به قزاقستان در هشدارهای مشابهی که قبل از این هم به مقامهای برخی کشورهای دیگر داده بود عنوان کرد، جذابیت سرمایه‌گذاری های چین به قیمت لطمه به حاکمیت کشورها تمام شده و در دراز مدت شاید نه تنها به توسعه کمک نکند بلکه به آن آسیب بزند.

پامپئو در ابتدای این سفر کوتاهش به قزاقستان به دیدار قزاق‌تبارهایی که خانواده‌هایشان در جریان کمپین چین در استان سین‌کیانگ مفقود یا بازداشت شده‌اند رفت.

این وزیر امور خارجه آمریکا همچنین از قزاقستان به خاطر تحویل گرفتن شبه‌نظامیان داعشی از عراق و سوریه تشکر کرد. قزاقستان اخیراً اقدام به بازگرداندن حدود 600 تن از شبه‌نظامیان داعش و اعضای خانواده‌های آنها که در مناطق سابقاً اشغال شده توسط این گروه تروریستی دستگیر شده‌ بودند، کرده است.

علاوه بر آن، پامپئو از مقامهای ارشد قزاقستان خواست اصلاحاتی در این کشور اجرا کنند که اجازه به افزایش سرمایه‌گذاری آمریکا در آنجا بدهد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا