بین المللویژه ها

آمریکا خواستار ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی شد

نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی خواستار ازسرگیری مذاکرات دوجانبه درباره همه مسائل مورد علاقه دو طرف شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، استفان بیگن، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی اقدامات و خواسته‌های اخیر پیونگ یانگ را خصمانه و ناخوشایند توصیف کرد.
در همین حال خبرگزاری رویترز گزاش داد نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی در یک کنفرانس خبری مشترک با لی‌دوهون، همتای خود از کره جنوبی، در سئول از کره شمالی خواست پیشنهاد مذاکره درباره همه مسائل مورد علاقه دو طرف را بپذیرد.
این در حالی است که در پی افزایش فشار‌های پیونگ یانگ بر واشنگتن در خصوص مهلت از سرگیری مذاکرات هسته‌ای، استفان بیگن، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور کره شمالی، روز یکشنبه وارد کره جنوبی شد.
سفر نماینده ویژه دولت آمریکا به سئول در حالی صورت گرفت که روز گذشته کره شمالی از انجام یک آزمایش موشکی حیاتی دیگر در سایت پرتاب موشکی خود خبر داد.
نماینده ویژه آمریکا اعلام کرد: «زمان آن است که ما وظایف خود را انجام دهیم. بیاییم این کار را انجام دهیم. ما اینجا هستیم و شما می‌دانید چگونه به ما دسترسی پیدا کنید. آمریکا یک ضرب الاجل ندارد، ولی می‌خواهد مذاکرات را از سر بگیرد.»
خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد این کشور یک آزمایش بسیار مهم دیگر در سایت سوهائه انجام داد.
سخنگوی دانشکده ملی علوم دفاعی این کشور اعلام کرد آزمایش مهم دیگری ۱۳ دسامبر به طور موفقیت‌آمیز در سایت پرتاب ماهواره سو‌هایی از ساعت ۲۲ و ۴۱ دقیقه تا ۲۲ و ۴۸ دقیقه به وقت محلی صورت گرفت.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا