آرنا ورزشی

۴ اسرائیلی در تیم ملی فوتبال زنان فلسطین

علاوه بر" آیه عابد"، "إلين حوري"، "نادين إلياس" و "ديما الرمحي" سه بازیکن دیگر تیم ملی فوتبال زنان فلسطین دارای شهروندی اسرائیل هستند.

آرنا ورزشی:: روزنامه اسرائیلی یدیعوت احارونت نوشت تیم فوتبال زنان فلسطین که به تازگی در مقابل تیم عراق 3 بر صفر به پیروزی رسید شامل 4 بازیکن اسرائیلی بود.

این بازی در هشتمین دوره مسابقات قهرمانی فوتبال زنان غرب آسیا به میزبانی شهر جده عربستان سعودی برگزار شد.

این افراد، فلسطینی های دارای شهروندی اسرائیل هستند. آنها در مناطق داخلی اسرائیل زندگی می کنند. 20 درصد جمعیت 10 میلیون نفری اسرائیل، شهروندان فلسطینی، معروف به “عرب اسرائیل” یا “عرب 48 ” هستند. اکثریت آنها مسلمان و جمع اندکی هم مسیحی هستند.

بسیاری از تیم های ورزشی فلسطینی در سطح ملی و باشگاهی، شامل ورزشکارانی فلسطینی دارای شهروندی اسرائیل هستند.

تیم ملی فوتبال زنان فلسطین برابر تیم ملی عراق- مسابقات غرب آسیا در جده عربستان

روزنامه اسرائیلی نوشت: از جمله بازیکنانی که در پیروزی تیم فوتبال زنان فلسطین در مقابل عراق، شرکت داشتند “آية عابد” داور منطقه ای و عضو کمیته داوران اسرائیل است که “برای پیوستن به تیم فلسطین تاییدیه دریافت نکرده بود. انتظار می رود او توسط کمیته داوران اسرائیل تعلیق شود.”

علاوه بر” آیه عابد”، “إلين حوري”، “نادين إلياس” و “ديما الرمحي” سه بازیکن دیگر تیم ملی فوتبال زنان فلسطین دارای شهروندی اسرائیل هستند و برای تیم فلسطین در مقابل عراق بازی کردند.

تیم فوتبال زنان عراق- مسابقات غرب آسیا در جده عربستان

آیه عابد که پیش از این به عنوان کمک داور در لیگ برتر اسرائیل مشارکت داشت و اکنون یک داور منطقه ای است در ترکیب تیم ملی فوتبال فلسطین حاضر بود.
کمیته داوری اسرائیل با صدور بیانیه ای تایید کرد به آیه عابد اجازه حضور با تیم ملی فلسطین را نداده است.
در بیانیه آمده است: ” او در زمان داوری مجوز بازی در تیم ملی فلسطین را کسب نکرده است. آیه عابد اخطاریه رسمی از فدراسیون دریافت خواهد کرد که دیگر عضو کمیته داوران اسرائیل نیست.”

هشتمین دوره مسابقات فوتبال زنان غرب آسیا در شهر جده عربستان سعودی در حال برگزاری است.
تیم فلسطین با سه امتیاز تفاضل گل نسبت به صدرنشین تیم نپال در رده دوم گروه دوم قرار دارد. تیم سوریه سوم شد و تیم عراق در جایگاه چهارم ایستاد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان فلسطین

این اولین بار نیست که ورزشکاران لیگ اسرائیل در تیم ملی فلسطین بازی می کنند.
نوامبر گذشته، “عطا جابر” کاپیتان سابق تیم ملی جوانان اسرائیل برای تیم ملی فلسطین مقابل لبنان بازی کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان عراق

قبل از شروع این مسابقه، یک دقیقه سکوت “در همبستگی با فلسطین” برقرار شد. بازیکنان فلسطینی قبل از شروع مسابقه به نشانه حمایت از غزه، با چفیه به میدان رفتند.
پس از آن، وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل (میکی زوهر) از وزیر کشور اسرائیل (موشه آربل) خواست تابعیت اسرائیلی این بازیکن لغو شود.

شادی پس از گل تیم ملی فلسطین به تیم عراق

↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام




نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا