آرنا ورزشی

الهه منصوریان: فدراسیون ووشو تفکر حذف قهرمانان جهانی را تغییر دهد

ووشو کار لژیونر کشورمان گفت: تیم فیتس وان به من فرصت داد که در فینال لیگ چین شرکت کنم و سال ۲۰۱۹ را با قهرمانی به پایان برسانم.
الهه منصوریان ووشوکار لژیونر کشورمان درباره قهرمانی اش به همراه تیم فیتس وان در لیگ حرفه‌ای ساندا چین اظهار کرد: تیم ما میزبان مسابقات ساندا وان چین بود که در این مسابقات توانستیم قهرمان شویم. خوشبختانه توانستم پیروزی برای تیم خود به ارمغان آوردم. در راند اول با ضربه‌ای که از حریف چینی خود خوردم یک مقدار ناک دان شدم و داوری هم به نفعم نگرفت و این راند را از دست دادم. من به علت ضربه ناگهانی که خوردم یک مقدار گیج بودم، اما در راند دوم و سوم توانستم پیروز شوم و سومین پیروزی تیم خود را بدست آوردم. در مجموع توانستیم با نتیجه ۵ بر یک حریف خود را شکست بدهیم و قهرمان لیگ چین شدیم.
منصوریان ادامه داد: خیلی خوشحال هستم که این اتفاق رخ داد و برای کسب این قهرمانی خیلی زحمت کشیدم. به هر حال بعد از مسابقات قهرمانی جهان ۲ هفته یک بار در لیگ چین مسابقه بوده است، اما متاسفانه من نتوانستم وزن خود را کنترل کنم و وزن ۶۵ کیلوگرم در مسابقات جهانی را به وزن پایین‌تر کاهش بدهم. مسابقه ندادن در این مدت باعث شد که شرایط جسمانی خوبی نداشته باشم و بعد از گذشت ۲ ماه با شرایط و جو مسابقه آشنا نبودم. ورزشکار باید پشت سرهم مسابقه بدهد تا شرایط بدنی اش آماده باشد، اما این موضوع برای من سخت تمام شد.
امیدوارم خواهرم سهیلا حریف چینی را شکست بدهد
بانوی ووشو کار کشورمان بیان کرد: به هر حال خوشحال هستم که تیم فیتس وان به من این فرصت داد که در فینال لیگ چین شرکت کنم و سال ۲۰۱۹ را با یک قهرمانی در چین به پایان رساندم. امیدوارم خواهرم سهیلا در مسابقات ساندا وان که زیر نظر فدراسیون ووشو چین برگزار می‌شود به عنوان نماینده تیم ملی ایران پیروز شود. سهیلا ۳ روز دیگر مسابقه دارد و من از فوجیه به شانگ‌های چین برمی گردم تا در کنار خواهرم باشم. این مسابقه از همه مسابقاتی که تاکنون داشتیم خیلی مهمتر است، چون سهیلا با لین لی قهرمان جهان در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۱۰۵ بازی می‌کند. امیدوارم سهیلا بتواند برابر حریف قدرتمند چینی خود پیروز شود، چون در سال ۲۰۱۵ من از تیم ملی به علت اینکه لین لی حریفم در وزن ۵۶ بود حذف شدم. اگر سهیلا بتواند این حریف چینی را شکست بدهد این موضوع نشان دهنده این است که ما می‌توانیم قهرمانان جهان چین را شکست بدهیم و این فرصت را در تیم ملی ایران باید به ما بدهند.
منصوریان درباره انتخاب علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو به عنوان سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: به نظرم علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو می‌تواند در سمت جدیدش موفق شود، اما ناراحت هم هستم، چون این امکان وجود دارد که علی نژاد از ووشو برود. امیدوارم یک مدیرموفق‌تر از علی نژاد در فدراسیون ووشو حضور یابد و بتواند اتفاقات خوب ووشو و موفقیت‌های ما در چین را تکرار کند.
او درباره برنامه و هدف بعدی اش در ووشو گفت: به طور حتم هدف اصلی من تیم ملی است و تا زمانی که بتونم در خدمت تیم ملی هستم.
فدراسیون ووشو تفکر حذف قهرمانان جهانی را تغییر بدهد
بانوی ووشو کشورمان درباره اینکه فدراسیون ووشو قصد ندارد قهرمانان جهان را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کند، گفت: به نظرم فدراسیون ووشو بهتر است تفکر مبنی بر حذف ورزشکاران مسابقات جهانی را تغییر بدهد، چون بازیکن حق دارد تا زمانی که توان دارد برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تلاش کند. به هر حال هدفم از حضور در لیگ چین جهت آمادگی در تیم ملی است. من به مدت یک سال دیگر با باشگاه “fist one “تیم شانگ‌های قرارداد دارم و دلیل این قرارداد به لحاظ مالی نیست. درست است که برایم شرایط مالی فوق العاده‌ای دارد، اما هدفم فقط آماده شدن باری تیم ملی است که با این برنامه ریزی من را دلسرد کرده اند.
قراردادم با تیم چینی به خاطر حضور در تیم ملی کسر شد
او ادامه داد: من قبل از بستن قرارداد با تیم چینی عنوان کردم باید به اردوی تیم ملی برای مسابقه آسیایی برگردم و به همین دلیل از قراردادم مبلغی کم شد. به هر حال قراردادم با تیم چینی به صورتی بستم تا به افتخاراتم اضافه شود، چون هدف اصلی من تیم ملی است. البته ممکن بود مسئولان باشگاه چینی قرارداد با من امضا نکنند چرا که مخالف حضورم در ایران بودند، اما با اصرار من این اتفاق رقم خورد و استقبال خوبی از ما در ایران نشد. مبلغ جوایز قهرمانی آسیا خیلی کم است، اما با این وجود من حاضر شدم چند میلیون از قراردادم را کم کنم تا به ایران برگردم.
ارزش قهرمانی ها در لیگ چین کمتر از کسب مدال برای تیم ملی است
منصوریان بیان کرد: از آن جایی که عمر قهرمانی کوتاه است امیدوارم مسئولان فدراسیون ووشو تصمیم برای اعزام نکردن قهرمانان جهان به مسابقات آسیایی را تغییر بدهند و اجازه بدهند که ما در رقابت‌های آسیایی شرکت کنیم. من قراردادم را با تیم فیتس وان شانگ‌های چین قطعی کردم و قرار است برای مسابقات آسیایی به ایران بیایم. البته غیبتم در تیم ملی باعث می‌شود از حضور در مسابقات برون مرزی و رقابت با حریفان خود دور شوم. من تمرین و تلاش زیادی در چین می‌کنم تا برای تیم ملی مفید باشم و هر چقدر جام قهرمانی برای تیم شانگ‌های چین بگیرم ارزش این همه قهرمانی کمتر از کسب یک مدال برای تیم ملی ووشو و اهتزاز پرچم کشورمان در مسابقات است. به هر حال امیدوارم مسئولان ووشو این موضوع هم در نظر بگیرند که ما ورزشکاران تا زمانی توان داریم می‌توانیم بهترین مبارزه را برای تیم ملی انجام بدهیم و لباس مقدس تیم ملی را بپوشیم.
نفرات جدید ووشو به تورنمنت های دیگر اعزام شوند
ملی پوش ووشو کشورمان درباره اینکه فدراسیون ووشو قصد دارد نفرات جوانی را به مسابقات آسیایی اعزام کند، گفت: به هر حال ۵ وزن به جای ۳ وزن در مسابقات آسیایی حضور می‌یابند و به جزء من و خواهرم شهربانو ۳ وزن دیگر را می‌توانند از بین ورزشکارانی که در مسابقات حضور نداشتند برای آسیا انتخاب کنند و این فرصت به آن‌ها بدهند. به طور مثال حسن یزدانی قهرمان پرافتخار کشتی ایران را از تیم ملی حذف کرده و بگویند که نفر جدیدی را انتخاب می‌کنیم. من سن و سال زیادی ندارم و به تازگی وارد ۲۸ سالگی شدم و فدراسیون جهانی ووشو هم تصویب کرده که ورزشکاران این رشته ورزشی تا ۴۰ سالگی می‌توانند مسابقه بدهند. مبارزات ما سخت و جنگیدن با رقباست و هر لحظه ممکن است آسیب ببینم و از ورزش قهرمانی خداحافظی کنم. به هر حال درست نیست که خواهران منصوریان و نفراتی که به مسابقات جهانی رفتند را حذف کنند و نفرات جدیدی را اضافه کنند. به نظرم فدراسیون ووشو می‌تواند نفرات جدید را به تورنمنت‌های دیگر اعزام کند.
اگر جای کسی را در تیم ملی گرفتم حاضر با او مسابقه دهم
او ادامه داد: متاسفانه ما فقط در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت می‌کنیم و سالی یک بار مسابقه می‌دهیم. در هیچ جای دنیا ورزشکاران سالی یک بار مسابقه نمی‌دهند و آن‌ها در تورنمنت‌های مختلف شرکت می‌کنند. البته با توجه به شرایط مالی، ورزشکاران در مسابقات مهم شرکت می‌کنند و در این رقابت‌ها باید بهترین نفرات اعزام شوند. اگر ورزشکاری فکر می‌کند که می‌تواند بهتر از الهه منصوریان باشد بهتر است با من مسابقه بدهد. به هر حال گذراندن روز‌های خوب در کنار خانواده را از خود دریغ کردم که در لیگ حرفه‌ای چین شرکت کنم و در مسابقه انتخابی تیم ملی حضور یابم. همچنین کسی نمی‌تواند به من بگوید که چرا همیشه نفر فیکس تیم ملی هستم، چون ما ۳ مسابقه انتخابی با بهترین‌های ووشو برگزار می‌کنیم تا پیراهن تیم ملی را بپوشیم. اگر کسی فکر می‌کند که من جای او را در تیم ملی گرفتم و جوانگرایی در ووشو صورت نمی‌گیرد بیاد مرا شکست بدهد.
تا زمانی که توان دارم برای پرچم کشورمان مبارزه می کنم
منصوریان افزود: ما در ووشو مسابقات مختلفی داریم و ورزشکاران می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. به هر حال این اتفاق در سال ۲۰۱۷ در یونیور سیاد برایم رخ داد و نفر ذخیره مرا به این مسابقات اعزام کردند و آن ورزشکار مدال نقره گرفت. اگر من در یونیور سیاد شرکت می‌کردم در نهایت می‌توانستم مدال طلا را بگیرم. ورزشکار کره‌ای که آرزو سلیمی ووشوکار کشورمان را در مسابقات دانشجویان جهان شکست داده بود در مسابقات قهرمانی جهان در روسیه مدال برنز گرفت و من در این مسابقات قهرمان شدم. تا زمانی که توان و جان در بدن دارم باید برای پرچم کشورمان مبارزه کنم در غیر این صورت باید نفر ذخیره ام در مسابقات شرکت کند. به نظرم تمرین کردن در کنار قهرمان جهان بزرگترین تجربه برای ورزشکاران جوان است.
ملی پوش ووشو کشورمان گفت:به هر حال ما تابع قوانین و مقررات فدراسیون ووشو هستیم و امیدوارم تصمیم درستی برای تیم ملی بگیرند و اتفاقات خوبی رقم بخورد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا