آرنا ورزشیبرگزیده ها

کالدرون تهدید کرد| همه چیز را می‌گویم!

سرمربی پرسپولیس گفت: وقتی تیم ملی شما با عراق بازی داشت مربی ایران 3 روز قبل از بازی به ایران آمد. من این موضوع را نمی توانم بپذیرم. آدمی نیستم که یک روز قبل از بازی تیمم را رها کنم
گابریل کالدرون در خصوص روند صعودی پرسپولیس از ابتدای این فصل اظهار داشت: وقتی یک مربی جدید وارد تیمی می شود یک پروسه ای در پیش دارد، آن هم بعد از یک مربی که 4 سال در این تیم بوده و تمام موفقیت ها را تجربه کرده است.
وی افزود: من این چالش را قبول کردم و می دانستم که تیمی که با یک مربی سه بار قهرمان شده برای بار چهارم قهرمان شدنش کاری بسیار سخت است. به همین دلیل با یک دیسیپلین جدید وارد شدم و بازیکنان هم باید به یک رهبر جدید عادت می کردند. این کار، کار ساده ای نبود اگر چه من به بازیکنانم اعتقاد داشتم. من این مسئولیت را قبول کردم چون تیمی که 3 بار قهرمان شده حتما می تواند برای بار چهارم هم قهرمان شود.
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه آیا فکر نمی کرد چالش سختی را پذیرفته است گفت: اگر روزمه من به عنوان بازیکن و مربی را نگاه کنید متوجه می شوید که متواضع هستم ولی همیشه کار سخت و برنده شدن را دوست دارم. من با مبلغ کمی نسبت به درآمدهای گذشته به پرسپولیس آمدم چون این تیم و طرفدارانش را می شناختم. این چالش ورزشی برای من دوست داشتنی است، طرفداران پرسپولیس دنبال یک مربی بودند که جانشین مربی شود که 7 جام آورده است.طبیعتا اعتماد خیلی سخت است به همین دلیل من از اطمینان نبی، رغبتی و عرب تشکر می کنم.
وی در پاسخ به این سوال که چطور شد پرسپولیس از باخت داخل خانه مقابل نفت مسجد سلیمان رویه اش تغییر کرد گفت: من یک فلسفه دارم اما اجرای آن به زمان نیاز داشت.البته قرعه ای هم که نصیب ما شد خوب نبود. در ادامه کامیابی نیا مصدوم شد، بشار آسیب دید و چون پول نگرفته بود به ایران نمی آمد یا مثلا مهاجم خارجی هم که می خواستیم گزینه ششم یا هفتم من بود ولی با همه این مشکلات به خودم و تیمم اطمینان داشتم. با همه انتقاداتی که وجود داشت که خیلی از آنها بی انصافی بود،کار را پیش بردم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: هیچ کس نمی گفت کالدرون زمان زیادی نیست که به پرسپولیس آمده اما با وجود اینکه مهاجم خارجی خوبی نداشتیم موفق شدیم.الان شرایط تقریبا بهتر و بهتر شده است.باشگاه مذاکرات با بازیکنان خارجی را در آن زمان خوب پیش نبرد و 7 هفته مذاکره با یک بازیکن خارجی طول کشید. به نظرم با 6 بازیکن اول لیست من خوب صحبت نشد. در فوتبال امروز اصلا نمی شود مهاجم خوب و ارزان بیاورید چون این یک بخت آزمایی است.
کالدرون در خصوص اینکه رفتار مردم و تماشاگران با وی چگونه بوده است گفت: تصویری که از تماشاگران داشتم هیچ تغیری نکرده چون شما بهترین تماشاگران دنیا را دارید. وقتی به اینجا آمدم خوشحالم و از همه ایرانیان تشکر می کنم. خوشحالم در تهران زندگی می کنم،معمولا در شهرهای بزرگ مردم روابط زیادی با هم ندارند اما در اینجا از خانه خودم هم راحت تر هستم. غذای ایرانی و ته دیگ برنج شما را دوست دارم و موزیک ایرانی را هم می پسندم.( با خنده)
وی در خصوص اینکه تا امروز چند سلفی با هواداران گرفته است گفت:نمی دانم ولی همیشه از لطف مردم ممنونم. هر زمان کسی از من عکس خواسته با علاقه این کار را انجام دادم. جالب است بعضی ها دوربینشان را روی تایمر 10 ثانیه ای می گذارند و من باید 10 ثانیه صبر کنم تا با آنها عکس بگیرم!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه معمولا زودتر از بقیه در تمرینات حاضر می شود و دلیل این کارش چیست گفت: من عضو یک خانواده معمولی هستم، ما 9 فرزند شامل 6 برادر و 3 خواهر هستیم. ما یک خانواده معمولی هستیم و چون من بزرگتر از همه هستم به پدر و مادرم کمک می کردم. از بچگی به من آموزش دادند که کار کنم. تربیت من به شکلی است که به قوانین احترام بگذارم. اگر مثلا می بینید تیر دروازه را هل می دهم به خاطر عشق و علاقه ام به کارم است.
وی در خصوص اینکه بازیکنان پرسپولیس را از نظر فنی چطور دیده و آیا توانایی قهرمانی را در آن ها مشاهده کرده است گفت:می دانستم این بازیکنان قهرمان ایران شده اند و بازیکنانی که به این تیم اضافه شدند همه بازیکنان تیم ملی بودند. ما فقط به دنبال مهاجمی بودیم که کارمان را کامل کند به همین دلیل دوست داشتم کی روش استنلی، دیاباته یا مهدی طارمی را داشته باشم. اولویت من این بازیکنان بودند. من وقتی در قطر بودم دیاباته را می شناختم و خواهان جذب او بودم.
کالدرون در خصوص تغییرات مکرر در ترکیب پرسپولیس گفت: من سیستمم را عوض نمی کنم، ممکن است سیستم تیم را در مواقع خاصتغییر بدهم ولی این موضوع به نتیجه ربط دارد. من در ابتدا نیاز داشتم بازیکنانم را بشناسم. وقتی گواردیولا در بایرن بود آنها 100 بازی انجام دادند و 100 ترکیب عوض کردند.
وقتی یک تیم تغییرات انجام می دهد همه می گویند تغییرات باعث شد تیم نتیجه نگیرد اما در بازی با شهرداری 5 بازیکن فیکس ما روی نیمکت بودند که در بازی آینده بازی می کنند چون ما هر 4 یا 5 روز بازی داریم و آنها هم باید استراحت می کردند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: در هر تیمی موفق شدم این سیستم اجرا شده است. برای من بازیکن مهم نیست، این تیم است که باعث می شود بازیکنان مطرح شوند. این تیم است که باعث می شود همه بهتر شوند. البته یکسری کار فردی هم وجود دارد ولی تیم از همه چیز مهمتر است. فلسفه پرسپولیس الان طوری است که همه از عملکرد ترابی تعجب کرده اند. باید دید که کالدرون چه کاری کرده که ترابی اینگونه شده است. یا مثلا انصاری و ربیع خواه در حد تیم ملی شده اند. رادوشوویچ الان بازی می کند و خودش را نشان داده در حالی که اصلا بازی نمی کرد. مربی خوب باید از همه بازی بگیرد.
وی در خصوص اینکه آیا لیستی به باشگاه داده یا خیر عنوان کرد: ما هنوز لیستی به باشگاه نداده ایم چون باید ببینیم چه بازیکنانی را می توانیم جذب کنیم. باید تا روز جمعه صبر کنیم. یکسری اسامی خارجی و داخلی به باشگاه داده ایم تا آنها مذاکراتشان را انجام بدهند.
کالدرون در خصوص اینکه آیا در شرایط سخت باشگاه از وی حمایت کرده است گفت: من خودم پیرمرد هستم( با خنده) وقتی باشگاه می گوید از شما حمایت می کنیم یعنی باید آماده اخراج باشم! من راهم را بلدم و کارم را هم بلدم. در 2 فینال جام جهانی حضور داشتم و نباید از مسیرم خارج شوم. کار تیمی، تلاش، احترام و نظم و انضباط، این راه من است.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص وضعیت بیرانوند و اینکه آیا مشکلی بین وی و این گلر در تمرین به وجود آمده است یا خیر گفت: بیرانوند شماره یک تیم من است و مثل فرزند من می ماند. او بهترین گلر آسیا است، وقتی او برای دریافت جایزه اش ایران را ترک کرد چند روزی در تمرینات نبود. من همیشه سعی می کنم به او کمک کنم که از قبل بهتر باشد. شما خواهی دید که از ژانویه و فوریه بیرانوندی می بینید که تا حالا در این شرایط نبوده است.
وی در خصوص مشکلات نعمتی و عالیشاه نیز گفت: این یک تصمیم فوتبالی است. من در این چند سالی که در فوتبال بودم همیشه این درگیری ها بوده است. ما برای این نفرات جریمه ورزشی داشتیم و این جریمه تمام شده است. عالیشاه بازیکن خوب و حرفه ای است اما او دوست دارد در این سیستم هافبک چپ باشد ولی سلیقه من در این پست ترابی، امیری و رسن است. قطعا در این پست جایی برای امید نیست اما رسن و امیری قبول کردند در پست های دیگری به میدان بروند.
کالدرون در خصوص مسائل مالی و تعهدات باشگاه در قبال خودش گفت: نه! باشگاه به وعده هایی که من داشت عمل نکرد. من در همان شرایط استراماچونی هستم و فقط به خاطر تربیتی که دارم برای پول این کار را نمی کنم. وقتی تیم ملی شما با عراق بازی داشت مربی ایران 3 روز قبل از بازی به ایران آمد. من این موضوع را نمی توانم بپذیرم. من آدمی نیستم که یک روز قبل از بازی تیمم را رها کنم و می بینید که من در حال حاضر اینجا هستم. البته مشکل استراماچونی و ویلموتس مشکل من هم هست ولی من به تیمم و طرفداران احترام می گذارم.
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه هواداران استقلال گلایه هایی دارند که چرا استراماچونی حفظ نشد و حالا ممکن است این مشکل برای وی به وجود بیاید گفت: این حقیقت وجود دارد که باید مشکلات را حل می کردند تا کار به اینجا نکشد. در مورد من هم باید این مشکلات قبلا حل می شد. البته من تا بیست و هفتم(جمعه) صبر می کنم. دوست دارم مردم یک سری مسائل را بدانند، قبل از حضورم در پرسپولیس در استانبول برای قرارداد توافق کردیم. وقتی به ایران آمدم 100 هزار دلار از قراردادم کم شد که این کار حرفه ای نبود و من خوشم نیامد. پرسپولیس 40 درصد پول تیم های قبل من را به من می داد ولی من این چالش را به خاطر طرفداران قبول کردم.
وی ادامه داد: به من گفتند در پاداش ها جبران می کنیم ولی تا امروز همان وعده ها را هم اجرا نکردند. من از جیبم وسایل تمرین خریدم و بعد از 3 ماه باشگاه پول را به من پس داد. نمی توانستم صبر کنم که باشگاه وسایل را بعد از 3 ماه بخرد. حالا باید خودم بلیت خانواده و سفرم را بخرم چون باشگاه به آژانس هواپیمایی بدهکار است. مربی گلرهای ما 6 ماه است در ورزشگاه کاظمی می خوابد! من خودم در اینجا برف پارو کردم چون تیم و کارم را دوست داشتم. البته از من برخی ها انتقاداتی می کنند ولی پایه و اساس ندارد. کریم باقری حرف خوبی به دوستانش زده بود، او گفت اگر می خواهید انتقاد کنید ابتدا به تمرین بیاید و کار را ببینید.
کالدرون تصریح کرد: بازیکنان ما مطالباتی دارند آن هم از سال گذشته.قرار است روز جمعه لیستی را به باشگاه بدهم، بازیکنان من با همه این مشکلات تمام تلاش خود را کردند، من هم ماندم و ایران را ترک نکردم. اگر در تاریخ بیست و هفتم ببینم سازمانی وجود ندارد خیلی مسائل را می گویم. می خواهم مردم بدانند اولین خواسته من این است که باشگاه طلب سال گذشته بازیکنان را صاف کند، ضمن آنکه 2 یا 3 بازیکن قبل از شروع تمرینات نیم فصل به ما اضافه شوند. ما برای قهرمانی مهاجم خارجی سطح بالا می خواهیم. علیپور بازیکن خوبی است ولی نباید بار تیم روی دوش او بیفتد. مورد سوم هم اردوی قطر است که مدتها است به باشگاه گفته ام ولی تکلیف این اردو مشخص نیست. من در این 6 ماه کار کردم ولی اگر این مشکلات حل شود بر می گردم. هیچوقت در زندگی ام مثل این 6 ماه کار نکرده بودم.
وی خاطر نشان کرد: فدراسیون، باشگاه یا هر نهاد دیگری باید در سیستمشان جدید نظر کنند. شما بازیکنان خوبی دارید ولی باید شرایط فراهم شود. من امیدوارم به راهم ادامه بدهم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه آیا شرایط به شکلی است که وی بتواند قراردادش را فسخ کند گفت: بخشی از قسط اول ما و کل قسط دوم مانده است. مردم بدانند وظیفه اخلاقی ام را انجام داده ام آن هم به خاطر احترام به طرفداران. الان هم به بازی روز جمعه فکر می کنم و فقط دوست دارم کاری که شروع کردم را تمام کنم. سختی کار را رد کرده ایم و اگر حرف من را گوش کنند مطمئن باشید که امسال یک جام را کسب می کنیم. اگر درخواست جام می کنید باید راه را هم درست بروید.مردم و طرفداران پرسپولیس لیاقت این موضوع را دارند.
کالدرون با بیان اینکه روز شنبه از تهران می رود گفت: فعلا می روم و تا این لحظه تصمیم من این است که هشتم به تهران برگردیم. البته پول بلیت خودم و دستیارانم را از جیبم پرداخت کنم چون باشگاه نمی توانست بلیت تهیه کند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا