جامعه

افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو در انتظار نقد شدن اوراق مشارکت

امام گفت: تاخیری که در آزادسازی اوراق مشارکت سال ۹۸ اتفاق افتاده و کار ما را تحت تاثیر قرار داده است و امیدواریم این منابع مالی آزادسازی شوند.

به گزارش سرویس جامعه آرنا ، علی امام مدیر عامل شرکت متروی تهران درباره تاثیر تامین بودجه در تحقق برنامه‌های مترو تهران اظهار کرد: متاسفانه تاخیری که در آزادسازی اوراق مشارکت سال ۹۸ اتفاق افتاده یک مقدار کار ما را تحت تاثیر قرار داده، البته با پیگیری‌های ارزشمندی که همکاران ما در حوزه مالی و ترافیک داشته اند، امیدواریم شاهد آزادسازی بخش مهمی از این پول باشیم تا کمترین آسیب در حوزه ساخت ایستگاه‌ها را داشته باشیم.

وی ادامه داد: با دستور رئیس جمهور دو ایستگاه برج میلاد و امیرکبیر به بهره برداری رسمی رسیدند. خط ۶ متروی تهران که ایستگاه امیرکبیر در آن واقع شده ۳۲ کیلومتر طول دارد که از دولت آباد در منطقه ۲۰ شروع شده و تا منطقه سولقان در شمالی‌ترین منطقه ۵ شهرداری تهران ادامه دارد.

امام بیان کرد: در دوره جدید مدیریت شهری این توفیق را داشته ایم که ۱۰ کیلومتر جنوبی خط ۶ را در چند مرحله افتتاح کنیم که ایستگاه امیرکبیر ششمین ایستگاهی است که در آن به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: هزینه‌ای که برای این ایستگاه انجام شده حدود ۲۹۰ میلیارد تومان است و حدود ۵ سال زمان برده تا این ایستگاه امروز به بهره برداری کامل برسد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: برنامه‌ای که شرکت متروی تهران برای سال جاری دارد، بهره برداری ۱۲ ایستگاه در خطوط ۶، ۷ و ۳ است که با بهره برداری از این دو ایستگاه بهره برداری از ۱۰ ایستگاه دیگر را در دستور کار داریم و طبیعتا باید منابع مالی لازم فراهم شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا