جامعه

گرد و خاک استان‌های غربی منشا خارجی دارد؛ تداوم کاهش کیفیت هوا تا فردا

وزش باد همراه با گرد و خاک بیشتر در استان‌های ایلام، کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود و فردا این شرایط جوی در استان خوزستان پدیده غالب خواهد بود

آرنا نیوز :: در پی خیرش گرد و خاک در برخی استان‌های غربی کشور در چند روز اخیر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه منشا گرد و خاک در استان‌های مرزی غرب کشور خارجی است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا فردا (۲۱ اردیبهشت) ادامه داشته باشد.

به گزارش سرویس جامعه آرنا ،صادق ضیاییان با اشاره به اینکه گرد و خاک اخیر در استان‌های غربی و جنوبی غربی کشور منشا خارجی دارد و از کشورهای عراق و عربستان به ایران رسیده است، اظهار کرد: این گرد و خاک استان‌های ایلام، اهواز، کرمانشاه و تا حدودی جنوب بوشهر و فارس را درگیر کرده است.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

وی با بیان اینکه این گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا تا فردا (۲۱ اردیبهشت) ادامه دارد، تصریح کرد: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک امروز بیشتر در استان‌های ایلام، کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود و فردا این شرایط جوی در استان خوزستان پدیده غالب خواهد بود.

حدود چهار روز است که استان‌های غربی و جنوب غربی کشوری با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا مواجه شده‌اند و به دلیل این شرایط جوی ادارات دولتی در برخی از این استان‌ها با تاخیر سه ساعته آغاز به کار کرده‌اند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا