جامعه

دومین واکسن کرونا در چین هم به مرحله آزمایش انسانی رسید

بر اساس اطلاعات منتشر شده در نشریه پنپای، مقامات چینی انجام فازهای اول و دوم آزمایشات بالینی واکسن غیرفعال شده علیه COVID-19 را تصویب کرده اند

به گزارش آرنا ، دومین واکسن ساخته شده در چین مجوز انجام آزمایشات بالینی را دریافت کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در نشریه پنپای، مقامات چینی انجام فازهای اول و دوم آزمایشات بالینی واکسن غیرفعال شده علیه COVID-19 را تصویب کرده اند.

عنوان شده است که این دومین واکسنی است که توسط متخصصان چینی علیه نوع جدید کرونا‌ویروس ساخته شده و مجوز انجام آزمایشات بالینی را دریافت کرده است.

درخواست انستیتوی محصولات بیولوژیکی ووهان، عضو گروه دارویی چینی Sinopharm Group، تأیید اولیه را برای مراحل اول و دوم آزمایشات بالینی دریافت کرد.

اولین واکسن مورد تایید برای آزمایش توسط یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی “چن وی” از آکادمی پزشکی نظامی ساخته شد. گروه “چن وی” در تاریخ 26 ژانویه وارد ووهان شد و تولید واکسنی را شروع کرد که می تواند در کنترل COVID-19 مؤثر باشد.

آزمایشات بالینی اولین واکسن تولید شده در چین علیه نوع جدید از کرونا ویروس از اواسط ماه مارس آغاز شد و 108 داوطلب در 3 گروه 36 نفری شرکت کردند. به گروه اول داوطلبان، روز پایین واکسن تزریق خواهد شد، گروه دوم دوز متوسط دریافت خواهد کرد و به گروه سوم دوز بالا داده خواهد شد. آزمایشات بالینی از 16 مارس تا 31 دسامبر 2020 انجام می شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا