جامعه

اولین دوره تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان اجرا می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اجرای اولین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه سالجاری برای سربازان نیروی های مسلح خبر داد.

دکتر محمد حسین امید در سفر به استان یزد در جمع روسای مراکز علمی کاربردی این استان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ما به عنوان مجری تصمیم دولت در زمینه واگذاری و انحلال مراکز وابسته به دستگاه های دولتی کار را شروع کردیم هرچند اتفاقات و مشکلات متعددی را پیش رو داشتیم .
وی تصریح کرد: ما همچنان ارتباطمان را با بخش دولتی که می توانند در زمینه اجرای تک درس یا تک پودمان فعالیت داشته اند را حفظ می کنیم.
دکتر محمد حسین امید عنوان کرد: ما هم اکنون 800 تک درس و تک پودمان مصوب داریم که با توجه به توافقاتی که با نیروی های مسلح جمهوری اسلامی صورت گرفته اولین دوره تک پومان ما در بهمن ماه برای سربازان نیروی های مسلح برگزار خواهد شد.
وی گفت: انتظار ما از مراکز علمی کاربردی، برنامه ریزی بلند مدت برای شناسایی نیاز بازار کار و همچنین توسعه رشته های خود در این زمینه و ارائه آموزش های مهارتی با کیفیت بالا و بکارگیری مدرسان با سطح بالا است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی باید از نگاه سنتی به رشته های موجود فاصله بگیرند، خاطرنشان کرد: مراکزی که وابسته به نهادهای عمومی کشور هستند به راحتی می توانند با یک نگاه بلند مدت و استفاده از فضا و محیط کار واقعی که در اختیاردارند به سرعت پیشرفت کنند. ما دراینجا به مراکز موجود این قول را می دهیم که هیچ مرکز دیگری در کنار شما و با رشته های موجود شما تاسیس نخواهد شد، مگر اینکه مرکز شما به بالاترین سطح دانشجو برسد و فضای کافی برای جذب دانشجو نداشته باشد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دغدغه مراکز نسبت به شهریه دانشجویان شاهد گفت: توافقات بسیار خوبی در این زمینه با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته که بزودی مشکل مطالبات نیز حل خواهد شد.
امید در ادامه گفت: با توجه به ظرفیتی که در زمینه فرهنگ و هنر در شهریزد وجود دارد این مرکز باید با دید بلند مدت و افزایش کیفیت آموزش، توسعه رشته ها و مقاطع تحصیلی خود را در دستور کار قرار دهد البته میزان جذب دانشجو در شروع کار این مرکز نشان از وجود بازار کار رشته های مرکز و علاقه مندی جوانان به این مرکز دارد و رویکرد این دانشگاه کمک به مراکز علمی کاربردی در جهت رشد و شکوفایی است و در این راستا از موازی کاری و صدور مجوز برای تاسیس مراکز دیگر با ماموریت یکسان جلوگیری خواهد شد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در این دانشگاه به دنبال تربیت نیروی کار متخصص برای دستگاه های دولتی نیستیم. ما به دنبال ایجاد و توسعه رشته های هستیم که نیاز بازار کار را برطرف کنند و دانشجو پس از دانش آموختگی بتواند در رشته خود در بازار زمینه درآمد برای خود و سایرین را فراهم کند. در واقع ما به دنبال رشته و دانشجوی کارآفرین هستیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی در ادامه بازدید خود با حضور در شهرستان تفت از مرکز علمی کاربردی خدمات بهزیستی صدوق یزد بازدید کرد.
دکتر محمدحسین امید در این بازدید اظهار داشت: در مراکز بهزیستی مدرسان سطح بالایی داریم و این به افزایش کیفیت آموزش در این مراکز کمک می کند. محیط کار در مراکز بهزیستی باید در محل ساختمان مرکز یا نزدیکترین محل به مرکز وجود داشته باشد. دکتر امید در ادامه از ساختمان و محیط کار این مرکز بازدید و همچنین با کارکنان این مرکز دیدار و گفتگو کرد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا