سیاست
موضوعات داغ

پیروزی حقوقی ایران در ۵ پرونده بین المللی

محمد دهقان معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت که اخیرا در پنج پرونده بین‌المللی رأی به‌نفع ایران صادر شده است.

آرنا نیوز :: محمد دهقان معاون حقوقی رییس‌جمهور بیان کرد که «اخیرا در پنج پرونده بین‌المللی رأی به‌نفع ایران صادر شده است».

به گزارش سرویس سیاست آرنا، محمد دهقان در این‌باره گفت که به‌طور مثال بعضی از مدارس ما را در کشورهای حوزه خلیج فارس توقیف کرده بودند که در دادگاه‌های داخلی آن‌جا پیگیری و رأی به‌نفع ما صادر شد. یکی از این مدارس به آموزش و پرورش برگشت و دیگری هم رأی به‌نفعش صادر شد که به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به رأی صادره به‌نفع ایران در لوکزامبورگ، یادآور شد: آن رأیی که قبلا در دیوان عالی کشور لوکزامبورگ صادر شد و به شورای تجدیدنظر این کشور برگشت، خوشبختانه شورای تجدیدنظر به‌نفع ما رأی صادر کرد و وجوهی که در آن‌جا داشتیم در این پرونده رفع توقیف شد. برای انتقال و مدیریت بقیه پرونده‌ها بعدا توضیح می‌دهیم.

معاون حقوقی رییس‌جمهور همچنین درباره پرونده شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده، گفت: روابط حقوقی ما با رژیم صهیونیستی بحث خاصی دارد و از مصادیقی نیست که با رژیم صهیونیستی و افرادی که ترور کردند، بتوانیم یک کار حقوقی انجام دهیم، این از بحث‌های فراحقوقی است که ان‌شاءالله انجام می‌شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا