سیاست
موضوعات داغ

اولین شاخصه مکتب سلیمانی اخلاص این شهید است

رئیسی رئیس قوه قضائیه گفت: اولین شاخصه مکتب سلیمانی اخلاص این شهید و دومین ویژگی نیز بصیرت او است.

به گزارش سرویس سیاسی آرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه امروز (جمعه) در نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در دانشگاه تهران در حال برگزاری است، با بیان اینکه یاد شهدای انقلاب اسلامی و مقاومت را گرامی می‌داریم، گفت: مقتدای ما، امام خامنه‌ای در تبیین شخصیت شهید سلیمانی فرموده بودند: «مکتب سلیمانی باید تبیین شود». مکتب سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی (ره) و عاشورا است.

وی افزود: از این‌رو باید ابعاد این مکتب برای نسل حاضر و آتی تبیین شود.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه کسی که همه وجود او آهنگ خدا دارد برای خدا حرکت و جهاد می کند، اظهار داشت: امام بزرگوار ما کتاب و سخن بسیار دارند و در جایگاه شخصیت متحول کننده و بوجود آورنده انقلاب عظیم بودند که فرمودند «عالم محضر خداست». اگر کسی قبل از هر چیز و بعد از هر چیز خدایی حرکت کند رمز زندگی او خواهد بود.

آیت الله رئیسی اولین شاخصه مکتب سلیمانی را اخلاص این شهید دانست و با بیان اینکه دومین شاخصه مهم سردار سلیمانی نیز بصیرت اواست، افزود: کسی که بصیرت دارد دوست را می داند، دشمن و ترفند های او را می شناسد و بصیرت در دین موضوع مهمی است که رهبر انقلاب بارها بر داشتن آن همگان را مورد تاکید قرار دارند و شهید سلیمانی بصیرت داشت.

وی با طرح این پرسش، کسانی که خطرپذیر و در یک کلمه مرد میدان باشند، چند نفر هستند؟، گفت: اگر کسی خطر پذیر بود و در مسیر ولایت و آنچه را که ولی فقیه گفت نصب العین خود در تمام زندگی قرار داد، او ولایی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کارنامه شهید سلیمانی حاکی از انسان با بصیرتی است که در همه زندگی اش بصیرت موج می زند، افزود: یکی دیگر از ویژگی های شهید سلیمانی ولایت مداری بود و وصیت نامه او در حقیقت ولایت نامه بود.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه مردمی‌بودن از دیگر شاخصه‌های مکتب سلیمانی است، افزود: نگاه او به مردم از نوع نگاه تشریفاتی که برخی سیاسیون دارند، نیست. او واقعاً مردم را دوست داشت.

وی اضافه کرد:او یک چهره انقلابی بود که انقلابی فکر می‌کرد و انقلابی عمل می‌کرد. در مسیر او هیچ مانعی بر سر راهش توقف ایجاد نمی‌کرد و منطقش، «ما می‌توانیم» بود تا در برابر همه ابرقدرت‌ها بایستیم و از میدان سربلند بیرون آییم.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه رمز موفقیت همه ائمه ما نیز ظرفیت صبر و شکیبایی داشتن در برابر سختی‌هاست،اظهار داشت: شهید سلیمانی ظرفیت بالایی داشت و در برابر گناه همه خناسان عالم و شیطنت‌های اسکتبار جهانی «نه» می‌گفت.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: دشمن می‌خواست اسلام وارونه یعنی اسلام داعش را به دنیا معرفی کند، اما نتوانست، دشمن نتوانست اما خون شهید سلیمانی و همرزمانش بیداری در منطقه ایجاد کرد و این هرگز از بین نمی‌رود.

وی با بیان اینکه ممکن است دشمن یکسری دست‌نشانده را در برخی کشورها به سمت رژیم صهیونیستی بکشاند اما این بیداری پایدار است،گفت: هرچند دشمن بتواند حکومتی را هم عوض کند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: ایدئولوژی مقاومت، دستگاه استکبار را برهم ریخته است؛ ترور حاج قاسم نشان می‌دهد که آنان به استیصال و بیچارگی رسیده‌اند. این یعنی استیصال دشمن در منطقه نه قدرت او. این حاج قاسم سلیمانی بود که در منطقه تولید قدرت کرد و این قدرت هرگز نباید رو به سردی بگذارد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه از دیگر شاخصه‌های مکتب سلیمانی دعا و تضرع و توسل بود،افزود: بدانیم که دعا و مناجات که رهبر انقلاب همواره به آن تاکید دارند، در رفتار و سلوک شهید سلیمانی جلوه‌گر بود.

وی تاکید کرد: دشمنان با ترور قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان تصور می‌کردند مقاومت را سرد می‌سازند و آن را سست می‌کنند اما امروز بیش از هر زمانی باور مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان در میان مردم منطقه وجود دارد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ضرورت انتقام‌گیری از مسببان ترور شهید سلیمانی،تاکید کرد: جلوه‌هایی از انتقام سخت پیدا شده است اما دشمنان منتظر انتقام سخت باشند؛ زمان و مکان را نیروهای مقاومت تعیین خواهند کرد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه دشمن بداند زندگی بعد از این بر او بسیارسخت خواهد بود، اظهار داشت: رئیس‎جمهور آمریکا از اجرای عدالت مصون نخواهد بود.

وی تاکید کرد: اخراج قطعی آمریکایی ها از منطقه از جلوه های قطعی انتقام سخت خواهد بود و کیفر عاملان و آمران این جنایت از جلوه های انتقام سخت خواهد بود؛ هرگز از خون هیچکدام از شهدا نخواهیم گذشت.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمن تصور نکند که اگر کسی در قامت رئیس جمهور آمریکا آمر این جنایت بود دیگر در یک حاشیه امن قرار خواهد داشت،گفت: هرگز اینطور نیست و آمران و عاملان این جنایت در هیچ‌جای دنیا امنیت نخواهند داشت.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا