سیاست

درخواست نمایندگان پارلمان اروپا برای تعلیق تحریم‌ها علیه ایران

\تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا در نامه‌ای از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران و چند کشور دیگر شدند

آرنا نیوز ::  گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا با ارسال نامه‌ای به «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «شارل میشل»، رییس شورای اروپا ضمن ابزار نگرانی از تأثیر تحریم‌ها بر مبارزه کشور‌ها با «کووید-۱۹» بر ضرورت رفع تحریم‌ها علیه ایران و چند کشور دیگر تأکید کردند و خواستار تعلیق موقت تحریم‌ها شدند.

به گزارش سرویس سیاسی آرنا ، در بخشی از این بیانیه آمده است: ما از موضع بورل درباره تحریم‌ها در روز سوم آوریل مبنی بر حمایت از درخواست آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد برای برقراری فوری آتش‌بس در جهان حمایت می‌کنیم. جوزپ بورل ادعا کرده که تحریم‌های فعلی سازمان ملل-اتحادیه اروپا معافیت‌های لازم برای ارسال تجهیزات پزشکی و غذایی به کشور‌های آسیب‌دیده را فراهم کرده است.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

با وجود این، گروه‌های امدادی هنوز گزارش می‌دهند برای کمک به مردم آسیب‌دیده طی این بحران سلامت با موانعی مواجه هستند. لازم است اقدامات بیشتری برای برآورده کردن مطالبات و انتظارات سازمان‌های بشردوستانه انجام شوند.

این نمایندگان در ادامه تاکید کردند: ما تحریم‌ها را ابزار‌های تکمیلی و ضروری برای پیگیری مسائل سیاست خارجی می‌دانیم. با وجود این، معتقدیم که اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از تبعات بیشتر آن در چندین کشور باید به صورت هماهنگ با سازمان ملل متحد و شرکای بین‌المللی‌اش دنبال تعلیق موقت تحریم‌های اقتصادی اعمال‌شده علیه کوبا، ایران، لیبی، سوریه، کره شمالی و ونزوئلا باشد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا