سیاست

گلوبال ویلیج: لغو تحریم‌ها فرصتی برای حل اختلاف‌ها میان ایران و آمریکاست

اینکه آیا آمریکا باید تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند یا خیر، یک سؤال سیاسی است که مستلزم تحلیل هزینه و منافع توسط سیاست‌گذاران است.

به گزارش آرنا ، بیماری همه‌گیر کرونا به یک زمینه آزمایش سیاسی برای ایران و آمریکا تبدیل شده است. اینکه آیا آمریکا باید تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند یا خیر، یک سؤال سیاسی است که مستلزم تحلیل هزینه و منافع توسط سیاست‌گذاران است.

ایالات متحده جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران را تهدیدی برای امنیت این کشور می‌داند. در شرایط فعلی، وقتی کرونا اقتصاد جهان را نابود می‌کند، ایالات متحده می‌تواند با برداشتن تحریم‌ها علیه ایران به اهرم سیاسی قابل توجهی دست یابد.

این امر به ایجاد پایه و اساس گفت‌وگو کمک می‌کند. این مراحل به طور بالقوه می‌تواند مانع از تبدیل شدن ایران به متحد چین یا روسیه شود.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد ایالات متحده تحریم‌های خود را زنده نگه می‌دارد، در حالی که گاهی اوقات اعلام کرده که تحریم‌های این کشور مواد پزشکی و مواد غذایی را هدف قرار نمی‌دهد. اما واقعیت چیز دیگری است.

تحریم‌های آمریکا به سلامت مردم ایران آسیب می‌زند؛ چراکه شرکت‌ها از تجارت با ایران به دلیل ترس از مجازات آمریکا واهمه دارند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا