سیاستویژه ها

روحانی: زندگی در این دو سال سخت شده است

رئیس جمهور گفت: شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت که ادعای تمدن و دموکراسی می کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد.

شدیدترین تحریم بر مردم کشورمان وارد شده و مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند
حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در آیین بهره برداری از طرحهای صنعت آب و برق استان تهران که در شهرستان پاکدشت برگزار شد نیز افزود: مردم همیشه در زمانی که دشمن چشم طمع به کشور ما داشته یکپارچه به صحنه آمدند و فریاد زدند و و مقاومت کردند. امروز بعد از دوسال شدیدترین تحریم و فشار اقتصادی بر مردم عزیز کشورمان وارد شده و مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند.
روحانی بیان داشت: زندگی در این دو سال سخت شده است. شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت که ادعای تمدن و دموکراسی می کند و ادعای حقوق بشر می کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد و ظلم و ستم نسبت به یک ملت بزرگ شروع کنند و این ظلم هیچ مرز و حتی نداشته باشد و از آن طرف هم کسی فکر نمی کرد مردم ما اینچنین مقاوم باشند.
رئیس جمهور تصریح کرد: ترامپ در آغاز تحریم در سال ۹۷ به رهبران اروپایی گفته بود که بعداً دو نفر از همان رهبران به من گفتند که ترامپ به ما گفت شما (اروپا) سه ماه صبر کنید؛ تا سه ماه دیگر جمهوری اسلامی در ایران وجود ندارد.
وی تاکید کرد: اینها منطقه را نمی‌شناسند و مردم ایران را نمی شناسند نمی دانند برای مردم ما استقلال چقدر مهم است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم دلاورانه دارند ایستادگی و مقاومت می‌کنند، بیان داشت: اینها که سبک مغز هستند و منطقه و مردم ایران را نمی‌شناسند، نمی دانند برای مردم ما استقلال چقدر مهم است. مردم ما برای استقلالشان و برای مردم سالاری و حاکمیت ملی خود خون دادند حالا یک حکومتی که چند صباحی است به همه دنیا دارد ظلم می کند روی کار آمده است.

کمتر کشوری است در منطقه که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد
وی ادامه داد: کمتر کشوری است در منطقه که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد اما مردم منطقه، لبنان سوریه عراق و یمن ایستادگی و مقاومت کردند و انشاالله خداوند پیروزی را نصیب آنها می سازد که تاکنون در این صحنه پیروز بودند.
روحانی تصریح کرد: ما در آستانه یک انتخابات بسیار مهم ملی هستیم که امیدواریم همه مردم ما پای صندوق رای بیایند، شرکت و تلاش کنند. این انتخابات در سیاست‌های منطقه ای و جهانی برای قدرت ملی ما تاثیرگذار است و اگر هم اشکالی در گوشه کناری می‌بینیم و برخی ممکن است مسیر را یک مقداری خطا رفته باشند، هم باید نصیحت کنیم و هم باید هدف بلند مان را از یاد نبریم و آن حضور در صحنه انتخابات است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پای صندوق انتخابات بیایید، گفت: باید این وظیفه مهم را فراموش نکنیم که در این مقطع تاریخی بدانیم حضور ما در صحنه چقدر تاثیر گذار است.
وی بیان داشت: در همین سال‌های تحریم شدید علیه ملت ما، به حمدالله مردم ما، کارگزاران نظام، خادمان شما در شرکت‌ها، مهندسین، کارگران و کشاورزان اقدامات بسیار مهمی انجام داده‌اند. اما در شرایط تحریم و فشار این اقدامات مهم‌تر است، آنها فکر می کردند از سال ۹۷ که تحریم ها را آغاز کردند دولت حداکثر می تواند نان و غذای مردم را تامین کند، اما آنها فکر می کردند از توسعه و پیشرفت کشور دیگر خبری نخواهد شد این که می بینید در عرض این چند ماه ۱۳۳ پروژه آب و برق در ۲۲ استان به ارزش ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح شده است به معنی قدرت دولت و مردم و به معنای تلاش ارزشمندی است که امروز انجام می‌گیرد.
وی بیان داشت:‌ دستگاه‌های تبلیغاتی ما یک مقدار کم کاری دارند. ما باید برای مردم توضیح و شرح دهیم که در این شرایط سخت و مشکل چگونه همه دست به دست هم دادند. از این تفکرات، تخیلات و توهمات کودکانه باید یک مقدار فاصله بگیریم؛ برخی می‌گویند برخی از طرح‌ها را نباید توضیح بدهیم چون دولت محبوب و قوی می‌شود.

دولت خادمان ملت، نوکران ملت و نمایندگان ملت هستند
رئیس جمهور با طرح این پرسش که دولت چه کسی است؟ تصریح کرد:‌ دولت خادمان ملت، نوکران ملت و نمایندگان ملت هستند. گاهی حرف‌هایی که حرف کاملاً ناصحیح است زده می‌شود که این نماینده مجلس نماینده وکیل المله یا وکیل الدوله است. وکیل المله یا وکیل الدوله در زمان رژیم گذشته شاید درست بود اما امروز که دولت منتخب مردم است از مردم بر خواسته و با رای مردم سر کار آمده است از بنیان این حرف غلط است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا