سیاست

عبدالله: ایران متحد استراتژیک افغانستان است

رییس اجراییه افغانستان در دیدار سفیر ایران در کابل، جمهوری اسلامی را از متحدان استراتژیک و دوستان نزدیک افغانستان خواند و از همکاری‌های این کشور با افغانستان در دوره‌های مختلف قدردانی کرد.

«بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل با «عبدالله عبدالله» رییس اجرائیه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار که شب گذشته در محل ریاست اجراییه افغانستان انجام شد، عبدالله، تقرر امینیان به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان را تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.
عبدالله همچنین در این دیدار، جمهوری اسلامی ایران را از متحدان استراتژیک و دوستان نزدیک افغانستان خواند و از همکاری‌های این کشور با افغانستان در دوره‌های مختلف تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه این دیدار، بهادر امینیان سفیر جدید ایران در کابل، افغانستان را از دوستان نزدیک جمهوری اسلامی ایران خواند و تاکید کرد که توسعه و امنیت در افغانستان به معنای توسعه و امنیت در ایران است.
وی همچنین افزود که روابط دو کشور بر ارزش‌ها و پیوندهای مشترک تاریخی-فرهنگی استوار است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل ابراز امیدواری کرد که در جریان مسوولیت و وظیفه‌ خود برای توسعه و استحکام روابط میان دو کشور گام‌های موثر بردارد.
در این دیدار همچنین دو طرف درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح و روابط دو جانبه میان ایران و افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا