اقتصاد

آغاز ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان

ثبت‌ نام وام ۳۰ میلیون‌ تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد.

به گزارش سرویس اقتصاد آرنا، مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌ اجتماعی، از آغاز ثبت‌ نام اولین مرحله وام ۳۰ میلیون‌ تومانی بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ خبر داد. مهلت زمان ثبت‌ نام، تا روز دوشنبه(۴ تیرماه) اعلام شده است.

محسن تقیانی در این باره اظهار کرد: ثبت‌ نام اولین مرحله وام‌ ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳، از طریق کانون‌های بازنشستگی آغاز شده و تا روز دوشنبه(4 تیرماه) ادامه دارد.

وی با بیان این که در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام پرداخت خواهد شد، تاکید کرد: برای کانون‌های بازنشستگی هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است که بعد از به حد نصاب رسیدن ثبت‌ نام‌ کنندگان، سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌ اجتماعی درخصوص شرایط پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی نیز گفت: دارا بودن سن حداکثر ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور(بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی دو سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از جمله شروط دریافت این تسهیلات است.

وی همچنین در خصوص زمان پرداخت وام اعلام کرد که از روز چهارشنبه(6 تیرماه) اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و طی حدود یک هفته، وام به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا