اقتصاد

«کرونا» قرارداد 4.2 میلیارد دلاری بوئینگ را لغو کرد

 شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا، شب گذشته اعلام کرد: از خرید واحد تولید هواپیماهای مسافربری شرکت هواپیماسازی امبرائر برزیل، صرف نظر کرده است

به گزارش آرنا ، شرکت بوئینگ آمریکا اعلام کرد که از قرارداد 4.2 میلیارد دلاری، برای خرید بخش تولید هواپیماهای مسافربری امبرائر برزیل، صرف نظرکرده است.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا، شب گذشته اعلام کرد: از خرید واحد تولید هواپیماهای مسافربری شرکت هواپیماسازی امبرائر برزیل، صرف نظر کرده است.

ارزش این قرارداد، 4.2 میلیارد دلار بود و این مسئله با واکنش شدید طرف برزیلی مواجه شده و روند همکاری آمریکا و برزیل، در تولید هواپیماهای مسافربری متوسط و بزرگ را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

طی سال‌های گذشته، شرکت هواپیماسازی ایرباس فرانسه، شرکت هواپیماسازی بمباردیر کانادا را خریده است و بوئینگ در واکنش به این اقدام در سال 2018، تصمیم گرفت امبرائر برزیل را بخرد.

دلیل لغو این قرارداد، شکست مذاکرات چند ساعته بین امبرائر و بوئینگ درباره نحوه اجرای این توافق، بوده است.

بوئینگ، امبرائر را به نقض توافق‌های انجام شده برای بسته شدن قرارداد متهم کرده اما امبرائر می‌گوید دلیل لغو این توافق از سوی بوئینگ به خاطر مشکلات مالی بزرگتر این شرکت آمریکایی ناشی از شیوع ویروس کرونا و زمین‌گیر ماندن هواپیماهای بوئینگ 737 مکس، است.

طرف برزیلی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: امبرائر معتقد است که بوئینگ در لغو توافق، اشتباه عمل کرده است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا