اقتصادبرگزیده ها

وزیر راه: خرید و فروش مسکن ملی تخلف است

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که خرید و فروش طرح ملی مسکن تخلف است، گفت: هر کسی این کار را انجام دهد از طرح ملی مسکن حذف می‌شود.

محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که آیا در تولید و بازسازی 2 دستگاه لکوموتیو از کشورهای دیگر (زیمنس آلمان) کمک گرفته شده است، اظهار کرد: خیر، در تولید لکوموتیو از هیچ کشوری کمک نگرفته‌ایم و برای اولین‌بار لکوموتیو ایرانی تولید شده است.
وی با بیان این‌که همه حلقه‌های مفقوده (وابستگی به خارج) تولیدات ریلی برطرف شده است، افزود: با وجود این‌که مسیرهای معامله با ایران با مزاحمت استکبار مواجه شده، صنعت داخل در مسیر شکوفایی قرار گرفته است.
وی با یادآوری این‌که از ابتدای امسال تاکنون 456 تجهیزات ریلی تولید داخل وارد ناوگان سراسری راه آهن شده است، ادامه داد: با توجه به اهمیت قطارهای حومه‌ای در تردد مردم، سال آینده شرکت قطارهای حومه‌ای راه‌اندازی می‌شود و مترو کرج و هشتگرد به آن اضافه نخواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی درباره خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن نیز گفت: این کار تخلف است و اساساً امتیاز طرح مذکور قابل معامله نیست و هر کس این کار را انجام دهد با کد رهگیری ثبت‌شده در سامانه حذف می‌شود.
اسلامی تأکید کرد: این کار سودجویی است و با آن به‌شدت برخورد می‌کنیم.
به گزارش تسنیم،‌ چند روز پیش مدیرعامل شرکت عمران پردیس از خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن به قیمت 150میلیون تومان در این شهر خبر داده بود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا