اقتصادبرگزیده هاویژه ها

آموزش نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف برای همه بانک ها

آرنا نیوز :: بانک مرکزی اعلام کرد دی ماه سال 1398، رمز‌های دوم ایستا از کارت‌های بانکی حذف شده و از این تاریخ به بعد خرید‌های اینترنتی و پرداخت‌ها با استفاده از رمز پویا (رمز یکبار مصرف) امکان پذیر خواهند بود.

همچنین بانک مرکزی در بخشنامه جدید خود (شماره 7) نوشت: در پی اقدام شبکه بانکی در خصوص فعال‌سازی رمز دوم پویا در راستاي افزایش امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت، با تشكر از هموطنان عزیز كه اقدام به پوياسازي رمز دوم كارت خود نموده‌اند، خرید و پرداخت‌های اینترنتی در حال حاضر با رمز پویا با استفاده از اپلیکیشن‌هاي توليد رمز پويا قابل انجام است.

روابط عمومی بانک مرکزی همچنین اعلام کرد در جهت رفاه حال مردم پیرو درخواست‌های مکرر از بانک‌ها و موسسات اعتباری و برای بالا بردن ضریب نفوذ طرح در آغاز اجرا، استفاده از «سرویس پیامک» برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ماه جاری آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌های مختلف تا انتهای دی‌ماه به انجام می‌رسد. در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده‌اند همچنان می‌توانند از رمز دوم ایستا استفاده کنند.

با این حال برای بسیاری از هموطنان نحوه فعالسازی رمز پویا همچنان مبهم است و سئوالات زیادی در این زمینه مطرح میشود. به همین جهت برای آشنایی بهتر از نحوه دریافت و استفاده از رمز یکبار مصرف یا رمز پویا از بانک های مختلف در ادامه این مطلب با آرنا نیوز همراه باشید:

آموزش فعالسازی رمز یکبار مصرف (رمز پویا) تمام بانک ها

بانک ملی

نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک ملی

برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم کارت‌های بانک ملی باید نرم‌افزار شصت (۶۰) را نصب کنید. توجه داشته باشید که از دانلود کردن این برنامه از دیگر سایت‌ها اکیدا خودداری نمایید. بانک ملی روش‌های متعددی برای فعال‌سازی برنامه رمز ساز خود دارد. در ادامه و برای فعال‌سازی نرم‌افزار شصت، به یکی از سه روش «مراجعه به سامانه بام»، «مراجعه به دستگاه‌های کیوسک» و «دستگاه‌های خودپرداز» می‌توان عمل کرد.

بانک ملت

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک ملت

بانک ملت جهت استفاده مشتریان از امکان جدید «رمز‌های پویا»، برنامه موبایلی «رمز نگار ملت» را ارائه کرده است. هدف از این محصول جدید، این است که به مشتریان این امکان را بدهد که علاوه بر بهره‌گیری از رمز‌های پویا و یکبار مصرف به عنوان رمز دوم در تراکنش های غیرحضوری، از رمزهای پویا در تراکنش‌های مبتنی بر رمز اول نیز بهره بگیرند. برای استفاده از برنامه رمز نگار ملت لازم است که در ابتدا با مراجعه به عابر بانک ملت، کد فعالسازی برنامه را دریافت نمایید. پس از دانلود رمز نگار ملت و نصب آن، با وارد کردن کد، برنامه را فعال کنید. از این پس، برای هر بار دریافت رمز پویا کافی است به رمز نگار ملت مراجعه نمایید.

بانک تجارت

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک تجارت

بانک تجارت برای ارائه رمز دوم یکبار مصرف، اپلیکیشن «همراز» را تهیه کرده است. در حال حاضر بانک تجارت صرفا دستگاه‌های خودپرداز را به عنوان تنها روش برای فعال‌سازی اپلیکیشن همراز معرفی کرده است. در نتیجه برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک تجارت لازم است ابتدا با مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک، کد فعال‌سازی رمز پویا را دریافت کرده و با وارد کردن کد در برنامه همراز، اپلیکیشن را فعال نمایید. برنامه همراز را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

بانک سامان

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک سامان

بانک سامان برای ارائه خدمات رمز دوم از برنامه «رمزینه» استفاده می‌کند. برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزینه باید به یکی از شعب بانک سامان مراجعه نمایید تا کد فعال‌سازی برای شما پیامک گردد. با دانلود و نصب اپلیکیشن رمزینه و فعال‌سازی این برنامه، می‌توانید از خدمات رمز پویا بانک سامان استفاده نمایید.

بانک پارسیان

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک پارسیان

برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک پارسیان لازم است که ابتدا اپلیکیشن پارسیان من را دانلود و نصب کنید. برنامه پارسیان من به صورت اختصاصی برای تهیه رمز پویا معرفی شده است. در ادامه و به منظور فعال‌سازی برنامه، می‌بایست به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک پارسیان مراجعه نمایید.

بانک پاسارگاد

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک پاسارگاد

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند از طریق موبایل بانک نسبت به دریافت و فعال‌سازی رمز دوم یکبارمصرف اقدام کنند. فعال‌سازی موبایل بانک بدین صورت است که با مراجعه به خودپرداز بانک پاسارگاد کد کاربری و رمز عبور را دریافت می‌کنید. پس از آن با دانلود همراه بانک پاسارگاد نسبت به دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک پاسارگاد اقدام می‌کنید.

بانک سپه

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک سپه

برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک سپه، ابتدا باید اپلیکیشن رمزساز سپه را روی تلفن همراه خود نصب کنید. برای نصب آخرین نسخه این برنامه، ابتدا به سامانه اینترنت بانک سپه به نشانی www.ebanksepah.ir مراجعه کنید و روی گزینه «اینترنت بانک قدیم سپه» کلیک کنید. از اینجا می‌توانید نسخه iOS یا اندروید برنامه «رمز ساز سپه» را متناسب با گوشی خود دریافت و نصب نمایید. توجه داشته باشید که برای دریافت کد فعال‌سازی باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه و فرم درخواست رمز یک‌بار مصرف را پر کنید.

بانک ایران زمین

فعالسازی رمز پویا برای بانک ایران زمین

نرم افزار رمزساز ایران زمین، یک برنامه تولید رمز جهت افزایش ضریب امنیتی عملیات مالی و غیر مالی در سامانه اینترنت بانک و نیز تراکنش های کارتی بانک ایران زمین است که قابل استفاده بر روی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید و IOS است.

مشتریان این بانک می توانند پس از مراجعه به شعب و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعال سازی نرم افزار بر روی سیستم عامل گوشی مورد نظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف برای انجام عملیات مالی و غیر مالی در خدمات بانکداری مدرن بانک اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اپلیکیشن‌های مربوطه، به این صفحه از بانک ایران زمین مراجعه کنید.

بانک سرمایه

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک سرمایه

برنامه «رمزساز سرمایه» جهت تولید رمز یکبار مصرف اینترنت بانک، رمز دوم یکبار مصرف و رمز اول یکبار مصرف توسط بانک سرمایه ارائه گردیده است. استفاده از رمز یکبار مصرف امنیت تراکنش‌های غیر حضوری را افزایش داده و احتمال سوء استفاده را به حداقل می‌‌رساند. به منظور استفاده هر چه بهتر از برنامه، لطفا راهنمای آن را به دقت مطالعه نمایید.

جهت فعال‌سازی برنامه رمزساز و استفاده از آن برای دریافت رمز یکبار مصرف ورود به اینترنت بانک، از طریق رمز ایستا که از یکی از شعب بانک دریافت نموده‌اید وارد اینترنت بانک شده و از طریق منوی تنظیمات اینترنت بانک و مطابق با فایل راهنمای برنامه نسبت به فعال‌سازی رمز یکبار مصرف خود اقدام نمایید.

بانک رفاه کارگران

فعالسازی رمز پویا برای بانک رفاه کارگران

مشتریان محترم بانک رفاه کارگران می‌توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به اخذ شماره سریال و شماره فعالسازی نرم‌افزار رمز یکبار مصرف موبایلی اقدام نمایند. سپس با استفاده از لینک‌های زیر و با توجه به اینکه شماره سریال اخذ شده از شعبه با FDL یا FDN شروع می‌شود، نرم‌افزار مربوطه را دانلود و طبق راهنما نصب کنند.

نرم‌افزار «رمز یکبار مصرف موبایلی» که به منظور تولید تولید رمز پویا بانک رفاه کارگران تهیه گردیده‌است، در نسخه‌های اندروید و iOS در دسترس است.

بانک صادرات

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک صادرات

بانک صادرات کد دستوری USSD را برای رمز دوم یکبار مصرف مشتریانش در نظر گرفته است. مشتریان بانک صادرات می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۷۱۹* (ستاره  719 مربع ) و انتخاب گزینه پنجم نسبت به دریافت رمز پویا اقدام نمایند.

با انتخاب گزینه پنجم که به رمز یکبار مصرف مربوط است، سامانه از شما شماره کارت می‌خواهد. بعد از وارد کردن شماره کارت باید یک اسم چهار کارکتری به دلخواه خودتان برای کارت انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام کارت، نوبت به تعیین رمز برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات می‌رسد.

بعد از انجام مراحل مذکور، هرگاه نیاز به دریافت رمز دوم یکبار مصرف داشته باشید، کافی است کد دستوری #۷۱۹* (ستاره  719 مربع ) را شماره‌گیری نمایید و با انتخاب گزینه پنجم یعنی رمز یکبار مصرف و وارد کردن رمزی که برای سامانه USSD تعیین کردید، برای شما رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات تولید می‌شود.

بانک صنعت و معدن

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن نرم افزار برنامک رمزساز را برای فعال سازی و ایجاد رمز یکبار مصرف ارائه کرده است و تاکید دارد: “با توجه به اينكه نصب و راه اندازي برنامك رمزساز بر روي تلفن همراه بدون هزينه است پیشنهاد می گردد به منظور ارتقاي امنيت تراكنش هاي بانكي كه يكي از چالش هاي اصلي بانك هاست، در اسرع وقت از طريق سايت اينترنت بانك صنعت و معدن نسبت به چگونگي دريافت برنامك رمزساز و راهنماي استفاده از رمز پويا در درگاه هاي غيرحضوري (پرداخت اينترنتي، اينترنت بانك، موبايل بانك و …) اقدام نماييد.”

این نرم‌افزار در نسخه‌های اندروید و iOS در دسترس است.

بانک کشاورزی

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک کشاورزی

مشتريان بانک کشاورزی می توانند با نصب برنامه كاربردي رمز پويا (ريما) از لینک سايت اصلي بانك کشاورزی بر روي تلفن هوشمند خود، با يك بار ثبت درخواست از طريق خودپردازهاي بانك كشاورزي سراسر كشور نسبت به تخصيص رمز دوم پويا به كارت هاي خود اقدام و پس از آن با خاطري آسوده و بدون نگراني از افشای رمز، از رمز يك بار مصرف با مدت اعتبار كمتر از 60 ثانيه استفاده کنند و تراكنش هاي اينترنتي ، خريد شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه كارتي و …. را انجام دهند.

بانک مسکن

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک مسکن

بانک مسکن با هدف صيانت از حقوق مشتريان بانكي و كاهش مخاطرات مرتبط با رمز كارت‌هاي بانكي، اپلیکیشن رمزنما را رونمایی کرده است. برای دانلود اپلیکیشن و آموزش فرآيند فعالسازی رمز پويا برای کارت های بانک مسکن اینجا کلیک کنید.

پست بانک ایران

فعالسازی رمز پویا برای پست بانک ایران

این بانک، پویا سازی رمز دوم کارت را به دو روش پیشنهاد داده است.

الف ) روش اول : نصب برنامک رمز ساز یکبارمصرف طراحی شده توسط بانک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/09/01)

1– دانلود برنامک از لینک زیر و فعال سازی از طریق مراجعه به شعبه (راهنمای کاربری)

2– دانلود برنامه از لینک زیر و فعال سازی از طریق سامانه اینترنت بانک (راهنمای کاربری)

ب ) روش دوم : دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/10/15)

کلیه مشتریان به منظور استفاده از هریک از دو روش فوق می بایست به شعبه مراجعه و نسبت به تایید شماره همراه خود اقدام نمایند .

بانک توسعه تعاون

فعالسازی رمز پویا برای بانک توسعه تعاون

فعال سازی رمز پویای کارت بانک توسعه تعاون در سامانه های اینترنت بانک و همراه بانک، از طریق لینک زیر انجام می شود:

:: رمز دوم یکبار مصرف (پویا)

بانک اقتصاد نوین

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین جهت استفاده مشتریان از امکان جدید رمز‌ پویا، اپليکيشن رمز يك‌بار مصرف (ارس) را رونمایی کرده است. در اين اپليکيشن، رمزهاي اول و دوم يک‌بار مصرف توليد مي‌شود و زمان معتبر براي استفاده از هر رمز تنها 60 ثانيه است. اين رمز پس از اتمام زمان مورد نظر منقضي مي‌شود و هر رمز تنها يک‌بار قابل استفاده است. با ابطال رمز قبلي، رمز جديدي توليد شده و به کاربر نمايش داده مي‌شود.

فرآيند فعال‌سازي اپليکيشن رمزهاي يک‌بار مصرف:

روش حضوري

• دريافت اپليکيشن از درگاه‌هاي اعلام‌ شده توسط بانک
• مراجعه به شعبه و تکميل فرم درخواست فعال‌سازي کارت‌هاي مورد نظر براي دريافت رمز يک‌بار مصرف
• دريافت بارکد و کد فعال‌سازي برنامه

روش غيرحضوري (صرفا براي مشترياني‌که سامانه ارسال پيامک تراکنش‌هاي مالي بانک اقتصادنوين براي آنها فعال است.)

• دريافت اپليکيشن از درگاه‌هاي اعلام‌ شده توسط بانک
• ورود به اينترنت بانک (در صورتي‌که اينترنت بانک شما فعال نمي‌باشد، مي‌توانيد از طريق منوي ثبت‌نام آن را به صورت غيرحضوري فعال نماييد.)
• فعال‌سازي کارت‌هاي مورد نظر از طريق منوي “کارت > فعال‌سازي رمز دوم يک بار مصرف کارت”

سایت بانک اقتصاد نوین

بانک شهر

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک شهر

بانک شهر، جهت تولید رمز یکبار مصرف، نرم افزار رمزنت را معرفی کرده است.

فرایند فعالسازی به این ترتیب می باشد که پس از نصب نرم افزار در تلفن همراه، مشتری اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود نموده و با مراجعه به هر یک از شعب بانک شهر و انجام احراز هویت، اقدام به فعالسازی رمز یکبار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی می نماید. امکان فعالسازی به زودی از طریق سایر درگاههای بانک نیز فراهم خواهد شد.

بانک دی

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک دی

در راستای افزایش امنیت سامانه‌های بانکی و کاهش مخاطرات مربوط به رمز دوم کارت‌های بانکی در تراکنش‌های اینترنتی، اپلیکیشن رمزساز (ارس) در بانک دی راه اندازی شده است.

با نصب و فعالسازی اپلیکیشن رمزساز (ارس) بر روی تلفن همراه خود، می‌توانید در درگاه‌های غیرحضوری (درگاه پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، همراه بانک و …) به جای رمز دوم ایستای کارت، از رمز دوم یکبار مصرف که از طریق اپلیکیشن ارس دریافت می‌کنید استفاده نمایید. مدت اعتبار رمز تولید شده توسط اپلیکیشن ارس محدود است (یک دقیقه) و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

با توجه به نوع گوشی خود، می‌توانید اپلیکیشن ارس و راهنمای آن را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید.

صفحه ویژه دانلود نرم افزار ارس در بانک دی

بانک حکمت ایرانیان

فعالسازی رمز پویا برای بانک حکمت ایرانیان

بانک حکمت ایرانیان جهت تولید رمز یکبار مصرف کارت های بانکی، نرم افزار ارس را عرضه کرده است. در توضیحات تکمیلی بانک حکمت ایرانیان آمده است: برای فعال سازی نرم افزار ارس با مراجعه به یکی از شعبات بانک حکمت ایرانیان ویا ازطریق ورود به اینترنت بانک اقدام نمایید. همچنین برای فعال سازی این نرم افزار، نیاز به شبکه اینترنت می باشد و بعد از فعال سازی ،جهت دریافت رمز اول و دوم یکبار مصرف کارت نیاز به شبکه اینترنت نیست.

دانلود و راهنمای نرم افزار ارس در سایت بانک حکمت ایرانیان

بانک گردشگری

فعالسازی رمز پویا برای بانک گردشگری

مشتریان بانک گردشگری می توانند از طریق اینترنت بانک و یا موبایل بانک خود رمز پویا کارت خود را فعال نمایند. در توضیحات تکمیلی بانک گردشگری آمده است: درحال حاضر امکان دریافت رمز پویا کارت فقط از طریق موبایل بانک گردشگری میسر می باشد، در غیر این صورت می بایست برای دریافت رمز پویا به شعب بانک جهت تایید صریح شماره همراه خود مراجعه فرمایید.

صفحه فعالسازی رمز پویا در بانک گردشگری

بانک قوامین

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک قوامین

بانک قوامین (وابسته به بانک سپه) برای این منظور (تولید رمز دوم پویا) نرم افزار جی بی رمز را معرفی و عرضه کرده است. با مراجعه به لینک زیر در سایت بانک قوامین میتوانید این نرم افزار را دانلود و راهنمای آن را مشاهده نمایید.

سایت بانک قوامین

بانک انصار

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک انصار

بانک انصار (وابسته به بانک سپه) در راستای پویا سازی رمز‌های دوم کارت‌های بانکی، نرم افزای تحت عنوان «آپان» را معرفی کرده است. با کلیک روی لینک زیر میتوانید نسخه اندروید یا ios این نرم افزار را دانلود نمایید.

صفحه ویژه دانلود و راهنمای اپلیکیشن آپان در سایت بانک انصار

بانک خاورمیانه

فعالسازی رمز پویا برای بانک خاورمیانه

در حال حاضر بانک خاورمیانه 3 نوع سازوکار رمز پویا ارائه می‌دهد:

الف) رمز پویا مخصوص رمز دوم کارت
ب) رمز پویا مخصوص تراکنش اینترنت بانک
ج‌) رمز پویا مخصوص ورود به اینترنت‌بانک

برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود اپلیکیشن مخصوص رمز یکبار مصرف بانک خاورمیانه ( اینجا ) کلیک کنید.

بانک آینده

فعالسازی رمز یکبار مصرف برای بانک آینده

بانک آینده جهت تولید رمزپویا برای خریدهای اینترنتی و پرداخت هایی که نیازمند رمز دوم می باشد، نرم افزاز رمز یک‌بار مصرف “ریما” را معرفی کرده است.

برای دریافت راهنمایی و دانلود اپلیکیشن “ریما” در سایت بانک آینده ( اینجا ) کلیک کنید.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا