اقتصادبرگزیده ها

ثبت نام طرح ملی مسکن آغاز شد

ثبت نام طرح ملی مسکن در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحال‌‌و‌بختیاری، خوزستان و کرمانشاه آغاز شد.

ثبت نام طرح ملی مسکن در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحال‌و‌بختیاری، خوزستان و کرمانشاه، بر اساس ظرفیت‌های اعلامی توسط ادارات‌ کل راه و شهرسازی به‌ تفکیک شهر‌های اعلام‌ شده از ساعت ۱۰ صبح امروز (۱۶ آذر ماه) آغاز شد.
تسهیلات دولتی شامل زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای بانکی است که افراد متأهل، زنان سرپرست خانوار و دختران بالای ۳۵ سال سن مشمول این طرح هستند و نباید از یکم فروردین ۸۴ به بعد هیچ ملکی در سیستم آماری به نام آن‌ها ثبت شده باشد.

متقاضیان باید در گام نخست نسبت به سپرده‌گذاری ۳۰ میلیون تومانی نزد بانک عامل که فعلا بانک مسکن تعیین شده است اقدام کنند و به مرور با توجه به زمانبندی فیزیکی و ریالی که در آینده اعلام می‌شود نسبت به تکمیل سهم آورده خود اقدام کنند.
همچنین افراد متقاضی برای ثبت نام باید به سامانه اقدام طرح ملی به نشانی tem.mrud.ir مراجعه کنند.

ثبت نام طرح اقدام ملی برای استان تهران حذف نشده است
به گفته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ثبت نام طرح اقدام ملی برای استان تهران به هیچ عنوان حذف نشده است و به دلیل آنکه برنامه ریزی برای شهر تهران به عنوان کلانشهر با سایر استان‌های کشور متفاوت است بنابراین باید تمهیدات و برنامه ریزی‌های ویژه‌ای را برای آنان انجام دهیم.
وی افزود: سهمیه شهر‌های جدید کشور در قالب طرح اقدام ملی مسکن ۲۰۰هزار واحد است که ۶۰ تا ۷۰هزار واحد از این تعداد مربوط به استان تهران است.

تا کنون ثبت نام طرح ملی مسکن در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، قم، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، گلستان، چهار محال بختیاری و همدان انجام شده است.

براساس گزارش میزان،با توجه به اختلالات اینترنت طی یکی دو هفته اخیر در کشور، ثبت نام طرح ملی مسکن بر اساس برنامه اعلام شده انجام نشده و ثبت نام این طرح در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحال‌‌و‌بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از ساعت ۱۰ صبح امروز (۱۶ آذر ماه) آغاز شد


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا