فرهنگ و هنر

نویسنده ماجرای نیمروز: «درخت گردو» یک اثر انسانی بود

آرنا نیوز :: یک فیلمنامه‌نویس سینما گفت: وقتی اولین بار محمدحسین مهدویان طرح اولیه «درخت گردو» را برای ما تعریف کرد متفق‌القول به این نتیجه رسیدیم که این ایده به شدت برای اثری سینمایی جذاب است، از آنجایی هم که گفته بود دیگر فیلم سیاسی نمی‌سازد خوشبختانه «درخت گردو» اثری کاملا انسانی بود.
پیرامون ایده اولیه فیلم سینمایی «درخت گردو» گفت: ماجرای اصلی بمباران شیمیایی سردشت را محمدحسین مهدویان شنیده بود، ماجرای این فیلم بعد از جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هفتم به گوش مهدویان خورد، در آن زمان در صدد ایده تازه برای فیلم پنجم خود بود و می خواست اثری متفاوت را بسازد.

وی در همین راستا ادامه داد: وقتی اولین بار محمدحسین مهدویان طرح اولیه «درخت گردو» را برای ما تعریف کرد متفق‌القول به این نتیجه رسیدیم که این ایده به شدت برای اثری سینمایی جذاب است، از آنجایی هم که گفته بود دیگر فیلم سیاسی نمی‌سازد خوشبختانه «درخت گردو» اثری کاملا انسانی بود.

فیلمنامه‌نویس فیلم سینمایی «درخت گردو» درباره مضمون این اثر تاکید کرد: این فیلم روایت خانواده‌ای در فاجعه تلخ بمباران شیمیایی «سردشت» است که دچار رنجی می‌شوند و تلاش می‌کنند این رنج را برطرف کنند.

وی با اشاره چگونکی شیوه کار خود با کارگردانان سینما اذعان کرد: همواره پیش از ساخت اثری سینمایی چندین طرح پیشنهاد می‌شود تا کارگردان بتواند بهترین طرح را انتخاب کند، ما طرح‌های زیادی را تاکنون داشته‌ایم و حتی برخی از آن‌ها بار‌ها تا مرز ساخت پیش رفته‌اند، به عنوان مثال فیلمنامه «ژنرال» قرار بود قبل از «ایستاده در غبار» ساخته شود و مدام به تاخیر افتاده است.

امینی در همین رابطه خاطرنشان کرد: علاوه بر «ژنرال»، خلاصه فیلمنامه‌ای را آماده دارم به نام «لاغر‌ها بر می‌گردند» که آن هم آماده تولید است، اما در کل همواره سعی می‌کنیم چندین طرح آماده برای ساخت داشته باشیم تا کارگردان با خیال راحت تصمیم گرفته و اثری تازه را بسازد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا