فرهنگ و هنر

اضافه شدن ۶۰ سالن جدید به سینماهای حوزه هنری تا شهریور ۹۹

مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» از افزایش ۶۰ سالن جدید به سینماهای حوزه هنری خبر داد و گفت: نخستین سینمای روباز منطقه غرب کشور خرداد سال آینده افتتاح می‌شود.
سیدمصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» که اخیرا از سینماهای حوزه هنری در غرب کشور بازدید کرده است، درخصوص برنامه‌های این موسسه برای بازسازی سینماهای فرسوده گفت: موسسه «بهمن سبز» در فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، تا پایان شهریور سال آینده ۶۰ پرده جدید به زنجیره سینماهای خود اضافه خواهد کرد تا بیش از پیش در چرخه اکران سینمای ایران نقش آفرینی کند.
وی با اشاره به برنامه توسعه «پردیس سینمایی بهمن سنندج» بیان داشت: در همین استان کردستان به زودی پردیس سینمایی بهمن سنندج با افزایش ۴ سالن جدید به یکی از مجهزترین پردیس های سطح کشور تبدیل خواهد شد. و ان شاءالله تا خرداد سال ۹۹ نخستین سینمای روباز منطقه غرب کشور در این پردیس راه اندازی می‌شود.
وی افزود: در کنار آن ۳ سالن مجزای دیگر نیز برای تبدیل این سینما به پردیس ۷ سالنه طی سال آتی انجام خواهد گرفت تا بتوانیم میزبان سلایق مختلف سینمایی مخاطبان باشیم.

مدیرعامل «بهمن سبز» با اعلام خبر آغاز بازسازی و ساخت «سینما استقلال» سقز نیز بیان داشت: از دیروز (دوشنبه ۵ اسفند) به طور رسمی ساخت پردیس سینمایی استقلال سقز با ۳ سالن برای افتتاح تا شهریور ۹۹ آغاز شد. در کنار ساخت این سینما، حوزه هنری آمادگی دارد حداقل در ۲ شهرستان دیگر استان کردستان نیز سینما راه اندازی کند که البته این امر مستلزم همراهی مسئولان و مدیران استانی است.
حسینی ادامه داد: این بازسازی ها محدود به یک استان نیست و توسعه و ساخت سینماهای قدس و فلسطین همدان، سیاهکل گیلان، ۲۹ بهمن تبریز، عصر جدید گرگان، آزادی کرمانشاه، مهر کوهسنگی مشهد، بهمن بوشهر، آزادی و اکسین خوزستان، بهمن خوراسگان، رهنان اصفهان، بهمن کاشان، آزادی ارومیه، بهمن شهرکرد و… را نیز شامل می شود که درمجموع تا نیمه دوم سال آینده چیزی حدود ۶۰ سالن جدید را به ناوگان سینمایی حوزه هنری اضافه خواهد کرد.
وی در انتها بیان داشت: حوزه هنری و موسسه «بهمن سبز» همواره کوشیده اند تا با ساخت و توسعه سینماها در سطح کشور و بطور خاص در شهرستان ها، ضمن کمک به توزیع عادلانه فرهنگ به حمایت از سینمای ایران بپردازند و امیدواریم در این مسیر همراهی مسئولان و مدیران فرهنگی و هنری استانی و کشوری را ببینیم.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا