حوادث
موضوعات داغ

قتل فجیع | پسر مشهدی قلب پدرش را خورد

طبق گزارش‌ها مرد ۶۵ ساله‌ای در یکی از مجتمع‌های مسکونی بلوار سرافرازان مشهد به‌طرز وحشتناکی به قتل رسید و بدین ترتیب با حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد در واحد آپارتمانی (محل جنایت) تحقیقات میدانی گسترده‌ای آغاز شد.

آرنا نیوز :: پسر ۳۹ ساله در تحقیقات مقدماتی به قاضی عارفی‌راد گفت: وقتی پدرم را با چاقوهای اره‌ای به قتل رساندم، فکر کردم که «طلسم» درون قلب او افتاده است، به همین دلیل قلب او را از سینه‌اش بیرون آوردم و آن را در پشت‌بام خوردم.

به گزارش سرویس حوادث آرنا، کمیسیون پزشکی قانونی مشهد رای نهایی خود را درخصوص احتمال جنون یک متهم در پرونده قتل پدرش صادر کرد.

بیست‌وهفتم اسفند سال گذشته مرد ۶۵ ساله‌ای در یکی از مجتمع‌های مسکونی بلوار سرافرازان مشهد به‌طرز وحشتناکی به قتل رسید و بدین ترتیب با حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد در واحد آپارتمانی (محل جنایت) تحقیقات میدانی گسترده‌ای آغاز شد.

بررسی‌های دقیق قاضی محمود عارفی‌راد نشان داد مرد مذکور روی رختخواب و با ضربات چاقو به قتل رسیده است؛ چراکه ۳ چاقوی میوه‌خوری اره‌ای دسته‌پلاستیکی نیز در کنار جسد دیده می‌شد.

قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که بنا به تجربیات قضایی خود و با توجه به اوضاع و احوال صحنه جنایت، احتمال وقوع قتل را خانوادگی تشخیص داده بود، بی‌درنگ دستور دستگیری پسر مقتول را صادر کرد که با پدرش زندگی می‌کرد، اما از حدود ۴۸ ساعت قبل خبری از وی نبود و همسایگان نیز او را ندیده بودند.

با این دستور قضایی، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ردزنی‌های اطلاعاتی را برای دستگیری علی‌اصغر (پسر۳۹ساله مقتول) آغاز کردند و خیلی زود او را در هسته مرکزی شهر درحالی به دام انداختند که مقابل یکی از هتل‌های مشهد به اخلال در نظم عمومی متهم شده بود.

بررسی‌های اولیه توسط قاضی عارفی‌راد درحالی راز عجیبی در این پرونده جنایی را فاش کرد که مشخص شد «قلب» مقتول در سینه او نیست! بنابراین دامنه تحقیقات به پشت‌بام مجتمع مسکونی کشید و ماجرای تکان‌دهنده‌ای لو رفت؛ چراکه آثاری از خون در پشت‌بام وجود داشت و احتمال می‌رفت متهم به قتل برخی از اجزای پیکر مرد۶۵ ساله را به پشت‌بام برده باشد.

پسر ۳۹ ساله در در تحقیقات مقدماتی به قاضی عارفی‌راد گفت: وقتی پدرم را با چاقوهای اره‌ای به قتل رساندم، فکر کردم که «طلسم» درون قلب او افتاده است، به همین دلیل قلب او را از سینه‌اش بیرون آوردم و آن را در پشت‌بام خوردم.

با توجه به اظهارات عجیب متهم در مراحل تحقیق، وی با دستور قضایی به پزشکی قانونی معرفی شد تا کارشناسان و متخصصان روان‌پزشکی درباره وضعیت روحی و روانی وی اعلام نظر کنند. در همین حال کمیسیون پزشکی پس از انجام مصاحبه‌ها و معاینات دقیق روان‌پزشکی، وی را فاقد قوه تمییز و اراده در زمان ارتکاب جرم تشخیص دادند و سلامت روانی وی را تایید نکردند.

با این نظر تخصصی و احراز جنون متهم هنگام ارتکاب قتل، این پرونده جنایی مختومه شد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا