حوادث

دختر گتوندی با وجود ۱۲ ضربه چاقو از مرگ نجات یافت

دختر ۱۶ ساله گتوندی که در نزاع خانوادگی ۱۲ ضربه چاقو خورده بود با تلاش تیم جراحی بیمارستان کارون شهرستان گتوند از مرگ نجات یافت

به گزارش سرویس حوادث آرنا، بامداد شنبه ۲۹ آذرماه، دختر ۱۶ ساله مجروح با ضربات متعدد ۱۲ چاقو بر اثر نزاع خانوادگی با حال بسیار وخیم به اورژانس بیمارستان ۳۲ تختخوابی گتوند منتقل شد.

جراح عمومی بیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون شهرستان گتوند در این خصوص گفت: پس از اطلاع از وضعیت این بیمار، دقایقی بعد بر بالین وی حاضر شده و با معاینات انجام گرفته متوجه شدیم که خون زیادی از بیمار رفته و هر لحظه امکان نامساعد شدن وضعیت عمومی بیمار وجود داشت.

رامین بقایی افزود: با زحمت بسیار و همکاری پرسنل اورژانس به ویژه متخصص طب اورژانس خونریزی این بیمار کنترل شد اما با توجه به اینکه تعدادی از ضربات چاقو عمیق و در محل‌های حساس بود با بررسی‌های انجام شده و آسیب‌های وارده به طحال وی به ناچار به صورت اورژانسی بیمار را به اتاق عمل منتقل و مقدار زیاد خون جمع شده در ناحیه شکم مجروح را خارج کردیم.

وی ادامه داد: اگر بیمار دقایقی دیرتر به بیمارستان می‌رسید، با این شدت خونریزی به طور قطع جان خود را از دست می‌داد اما با تصمیم به موقع، سرعت عمل و تجربه کادر درمان، اقدامات اولیه و عمل جراحی این بیمار با موفقیت انجام شد.

با توجه به نبود بخش مراقبت‌های ویژه ICU در بیمارستان ۲ تختخوابی شهرستان گتوند، این بیمار برای ادامه درمان با آمبولانس فوریت‌های پزشکی شهرستان گتوند به بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز اعزام شد.

گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا